Dla niezamożnych

Pochłonięci pracą, zestresowani wiszącymi nad nami sprawami do załatwienia „na wczoraj”, często pogrążamy się w chaosie i tracimy zbędny czas, poszukując na przykład kodu pocztowego Buska Zdroju. Nasze życie towarzyskie jest koszmarem – znów zapomnieliśmy o imieninach naszego najlepszego przyjaciela Zdzicha. Kontrahent z Edmonton zerwał z nami umowę, bo miał dosyć telefonów o trzeciej nad ranem…

Prosty, poręczny i łatwy w użyciu program Teleinfo pod Windows 95/NT pomoże nam wziąć się w garść. Wprowadzi w nasze życie ład i porządek. Nie obawiajmy się konieczności obwarowywania się supersprzętem i zaciągania kredytów. Program jest bardzo tani i ma niewielkie wymagania sprzętowe, a jego instalacja jest niezwykle prosta.

Znalezienie kodu pocztowego zabierze kilka sekund kod pocztowy w kilka chwil

W Teleinfo znajdziemy wiele przydatnych informacji, do których dostęp nie zawsze jest łatwy, zwłaszcza gdy potrzebujemy ich natychmiast. Wśród nich należy wymienić kompletny spis kodów pocztowych, telefoniczne numery kierunkowe krajowe i międzynarodowe, a także strefy czasowe obowiązujące na całym świecie w porównaniu z czasem środkowoeuropejskim. Wyszukiwanie potrzebnych danych jest bardzo łatwe i wygodne. W przypadku kodów pocztowych wystarczy wpisać w odpowiednią komórkę nazwę miejscowości bądź numer kodu, a program bezbłędnie poda nam upragnioną informację. Podobna metoda wyszukiwania obowiązuje w przypadku gdy potrzebujemy numerów kierunkowych.

W programie budujemy własną bazę danych teleadresowych. Możemy ją podzielić na dane prywatne i informacje o firmach – są dostępne dwa niezależne mini-arkusze. W opcji Alfabetyczny spis Firm umieścimy nazwę firmy, jej przedstawicieli, adres, bank firmy, numery identyfikacyjne, kontakt z firmą, informacje dodatkowe oraz oczywiście numery telefonów.

Teleinfo to także Notatnik. Notatki zostały podzielone przez autora programu na tematy i zagadnienia. Ich maksymalna liczba wynosi 999. Po wybraniu tematu zostaje wyświetlona należąca do niego lista zagadnień. Funkcje Notatnika umożliwiają dodawanie nowych tematów i zagadnień, drukowanie ich i kasowanie.

W tej prostej i przydatnej aplikacji znajdziemy także Kalendarz, który oprócz wyświetlania aktualnej daty, dostarcza informacji na temat liczby dni i tygodni, które upłynęły od początku roku do aktualnie ustawionego dnia lub ile czasu zostało do końca roku. W dostępnym terminarzu zapiszemy godziny ważnych spotkań i zaplanujemy czas wolny, czyli najprawdopodobniej wieczór. Zostaniemy także poinformowani, kto właśnie obchodzi imieniny, ale możemy także za pomocą opcji Szukanie dat imienin ustalić daty imienin dla danego imienia w ciągu całego roku. W ramach rozrywki przeczytamy także horoskop nasz czy solenizanta. A jeśli już mowa o rozrywce, do programu został dołączony gadżet, dwie gry: w popularne statki i kolorowa układanka.

Autor nie zapomniał o Pomocy, oraz o zapewnieniu dostarczania legalnym użytkownikom uaktualnień aplikacji.

w skrócie
mamy ten program w bbs-iemamy to na chip-cd 5/98Teleinfo pod Windows 95/NT
Wymagania: PC 386; 8 MB RAM; Windows 95; ok. 10 MB na dysku
plus łatwa obsługa
plus niewielkie wymagania sprzętowe
plus kompletne informacje na temat kodów pocztowych, numerów kierunkowych, stref czasowych
minus brak Schedulera
Producent: ZUKOM, Sosnowiec, tel.: (0-32) 291 69 40
Cena: 73 zł

Program Teleinfo, prosty i skromny, może w wielu sytuacjach okazać się bardzo pomocny. Polecamy go zwłaszcza tym mniej zorganizowanym o mniej zasobnym portfelu. Choć nie jest tak rozbudowany jak Lotus Organizer, zaoszczędzi Twój czas i pieniądze.