Kiedy nic się nie udaje

Czasami oznaki zbliżającej się awarii Windows 95 dostrzec można już wcześniej. Często jednak katastrofa następuje zupełnie niespodziewanie i nie potrafimy sobie poradzić z jej skutkami. Oto kilka sztuczek mogących przywrócić do życia system operacyjny naszego komputera.

Niektóre sytuacje zaskakują nawet doświadczonych użytkowników pecetów. Wyobraźmy sobie, że po uruchomieniu komputera na ekranie zobaczymy tylko niebieską planszę z wykazem adresów pamięci, które sprawiły problemy naszemu systemowi. Czasami możemy nie doczekać się nawet i takiej informacji, a na ekranie pojawi się tylko – i pozostanie na stałe – okno startowe lub czarny ekran DOS-a. W takich przypadkach nie należy od razu sięgać po kompakt instalacyjny Windows i godzić się na utratę wszystkich danych, lecz spróbować najpierw mniej radykalnych rozwiązań.

Info
mamy to na chip-cd 5/98Na CD 5/98 w dziale CHIP-offline | Zastosowania | Konfiguracja komputera znajduja się programy narzędziowe i diagnostyczne dla Windows 95.

W następnym numerze znajdą się informacje o tym, jak poradzić sobie w wypadku najczęściej spotykanych problemów ze sterownikami.