Wielkie malowanie

Przy użyciu komputera, dobrego oprogramowania i przede wszystkim wyobraźni można zostać nawet Picasso

Programów multimedialnych dla najmłodszych jest mnóstwo. Bajki, encyklopedie, gry edukacyjne i wiele innych. Jedną z atrakcji, jakie dzieci mogą znaleźć w tego typu publikacjach, jest możliwość rozwijania umiejętności plastycznych. Bardzo często bowiem zdarza się, że autorzy programów oferują maluchom gotowe kolorowanki lub pozwalają na twórczość samodzielną. Dzieci nieco starsze mają prawo powiedzieć, że dla nich takich programów nie ma.

fantazjaWystarczy puścić wodze fantazji i wszystko staje się możliwe!

Koniec z tym! Firma AOK Productions przygotowała program, który zadowoli każdego, kto lubi zabawy plastyczne, i to bez względu na wiek: Zostań Małym Picasso. Autorzy polskiej wersji programu podkreślają, iż powstał on w ścisłej konsultacji z rodzicami i dziećmi. Można uwierzyć tym zapewnieniom, gdyż z aplikacją świetnie się bawią i dorośli, i ich pociechy.

Interfejs programu, bardzo prosty i czytelny, przypomina sposobem zorganizowania przestrzeni roboczej oraz rozmieszczeniem ikon „poważne” programy graficzne, jak na przykład Paint czy nawet CorelDRAW. Duże, kolorowe ikony zachęcają przeróżnymi dźwiękami do zabawy, ale nie tylko one są „nagłośnione”! Każdemu ruchowi pędzla, ołówka, gumki czy stempelka towarzyszą charakterystyczne odgłosy. Chociaż udźwiękowienie całego procesu twórczego to ciekawy i udany pomysł, ale mimo wszystko przydałaby się możliwość wyłączenia dźwięku.

Zostań Małym Picasso – to niezwykle kreatywna zabawa plastycznakreatywność

Program oferuje mnóstwo różnorodnych narzędzi do tworzenia najwymyślniejszych kompozycji plastycznych. Dzieci mogą między innymi wybierać grubość kreski czy fantazyjne wzory, jakie zostawi na ekranie dotknięcie pędzla, zabawić się figurami geometrycznymi – elipsę i wielokąt można rozciągać bądź kurczyć do woli. Kilkanaście kolorowych stempli może uczynić jeszcze bardziej atrakcyjnym każde dzieło. Bardzo ciekawym narzędziem jest mikser. Z prostych, kolorowych szkiców pozwala uzyskać fantastyczne kompozycje. Rysunki można rozjaśniać, ozdabiać wymyślonymi przez siebie ornamentami lub wysadzić za pomocą bomby! W pracę autorską dzieci mogą także wkomponować gotowe rysunki: słonia, drzewo, zegar, motyla i wiele innych. Szkoda tylko, że paleta barw jest raczej skromna. Nie ma także Pomocy, a mimo prostoty posługiwania się programem czasami przydałoby się słówko podpowiedzi.

w skrócie
Zostań Małym Picasso
Liczba CD: 1
Język: polski
Wymagania: PC 386 DX 33, 4 MB RAM, napęd CD-ROM, karta VGA, Windows 3.1x/95, ok. 4 MB na dysku
pluswygodna i łatwa obsługa
plusbogactwo oferowanych opcji
plusciekawe udźwiękowienie
minusdość skromna paleta barw
minusbrak możliwości wyłączenia dźwięku
Producent: Big EarthPublishing i AOK Productions (wersja polska), Kraków, tel./faks: (0-12) 636 62 00,
e-mail: [email protected]
Cena: 100 zł

Płyta jest godna polecenia dla wszystkich dzieci (i nie tylko). Co więcej, stanowi świetne przygotowanie do pracy z profesjonalnymi programami graficznymi. Zostań Małym Picasso!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.