Bezcenna jakość

Nieodłącznym elementem każdego zestawu komputerowego jest monitor. Początkujący oraz mniej wymagający użytkownicy wybierają najczęściej modele czternasto- i piętnastocalowe. Za większą przekątną ekranu, dedykowaną raczej do zastosowań profesjonalnych, zapłacić trzeba najczęściej ponad 3000 zł. FlexScan, choć nieco droższy od większości modeli w swojej klasie, dzięki wysokiej jakości z powodzeniem znajdzie uznanie wymagających użytkowników.

Urządzenie pracuje w zakresie częstotliwości odświeżania poziomego 27-86 kHz, dzięki czemu w najwyższej obsługiwanej rozdzielczości osiągnąć można stabilny obraz wyświetlany z prędkością 80 razy na sekundę (80 Hz). We wszystkich niższych rozdzielczościach każdorazowo daje się uzyskać odświeżanie powyżej 100 Hz, wystarczające do wszystkich zastosowań.

Na uznanie zasługuje bardzo rozbudowany i prosty jednocześnie system sterowania. Oprócz standardowych funkcji regulacji obrazu (wielkość, położenie, geometria – trapez, równoległobok) znalazły się także rzadziej spotykane, jak możliwość obrotu czy pionowa i pozioma zbieżność kolorów. Bardzo dobrze opracowano system doboru temperatury barw. Regulacja w zakresie 4000-10000 K umożliwia idealne dopasowanie uzyskiwanych na ekranie barw np. do wydruków z kolorowej drukarki. Producent oferuje także możliwość zainstalowania specjalnego modułu audio, w skład którego wchodzą stereofoniczne głośniki i mikrofon.

w skrócie
EIZO FlexScan F56
Częstotliwości: pozioma – 27-86kHz, pionowa – 50-160 Hz
Pasmo przenoszenia: 130 MHz
Maks. rozdzielczość: 1280×1024
Kineskop: 17 cali, obszar widzialny 15,7 cala, plamka 0,26
plusbardzo wysoka jakość obrazu
pluszgodność z plug and play
plusrozbudowany panel korekcji parametrów
minuslekka mora w najwyższej rozdzielczości
Producent: EIZO, Niemcy http://www.eizo.com/
Dostarczył: Promexim, Warszawa, tel.: (0-22) 670 68 31, faks: 670 68 02
Cena: 3375 zł

EIZO zgodny jest niemal ze wszystkimi normami – m.in. TCO95, TCO92, MPRII, CE, TQV, TQV-Ergonomie. Monitor przetestowano zgodnie z procedurą opisaną w teście porównawczym modeli 15″ (CHIP 2/98, s. 88). Podczas oceny jakości obrazu w zdobyciu maksymalnej liczby punktów przeszkodziły tylko drobne zniekształcenia w jednym z narożników. Jakość warstwy antyodblaskowej, w przypadku której zauważalne było dopiero odbicie czcionki wielkości 20 punktów (maks. 50), zaliczyć można do bardzo dobrych. Tak dobre parametry sprawiają, że na monitor, mimo iż 15-calowy, powinni zwrócić uwagę nie tylko domowi, ale również profesjonalni użytkownicy.

Więcej:bezcatnews