Cieplejszy wieje wiatr…

Każdy wie, że pogoda zmienną jest. Kiedy i jak się ona zmienia, dowiadujemy się z prasy, radia lub telewizji, a coraz częściej z prognoz pogody zamieszczanych w licznych serwisach WWW. Aby jednak nie tracić czasu na przeglądanie internetowych stron w poszukiwaniu informacji na temat aktualnych warunków pogodowych, można skorzystać z programu Weather Update .

Aplikacja pobiera poprzez Internet informacje meteorologiczne zamieszczone na serwerze National Weather Service w USA (http://weather.noaa.gov/). Dostępnych jest ponad dwa i pół tysiąca miejsc na całym świecie, dla któ-rych można sprawdzić panujące w nich warunki pogodowe. Mieszkańcy Polski mogą korzystać z danych dostarczanych z Gdańska Rabiechowa, Katowic, Krakowa, Poznania, Szczecina, Rzeszowa Jasionki i Okęcia.

Weather Update dostarczy informacje o aktualnych warunkach pogodowych w kilku największych miastach Polski pogoda na dzisiaj

W głównym oknie programu są prezentowane dane o stanie pogody w miejscu wybranym przez użytkownika. Podawana jest bieżąca temperatura powietrza w stopniach Celsjusza i Fahrenheita, wilgotność, wysokość ciśnienia atmosferycznego, kierunek i prędkość wiatru, stan zachmurzenia, występujące zjawiska atmosferyczne oraz data i godzina ostatnio wykonanych pomiarów meteorologicznych.

w skrócie
mamy ten program w bbs-iemamy to na chip-cd 6/98Weather Update 1.67a
Wymagania: PC 486; 8 MB RAM; Windows 95; ok. 2,4 MB na dysku
plus łatwa instalacja i obsługa
plus sprawdzanie warunków pogodowych dla wielu miast
minus brak prognoz pogody na następne dni
Producent: Patrick Dugan, USA,
e-mail:[email protected],
http://208.142.5.166/pdhome.html/
Rejestracja: freeware

Dodatkowo przedstawiana jest krótko- i długoterminowa prognoza pogody oraz ostrzeżenia o szybko zmieniających się warunkach meteorologicznych.

Program powinien zainteresować przede wszystkim osoby wybierające się w najbliższym czasie w podróż. Dzięki WU dowiedzą się one, czy mają zabrać ze sobą zimowy płaszcz, czy też olejek do opalania i okulary przeciwsłoneczne.