WinEasy 4D Mouse

Ostatnio coraz większą popularność zdobywają myszki komputerowe, wyposażone w dodatkową rolkę, umożliwiającą wygodne przesuwanie zawartości okienka np. przeglądarki internetowej. Do grona sprzedawców tego typu akcesoriów dołączyła także tajwańska firma A4Tech, znana z produkcji tanich, lecz solidnie wykonanych urządzeń wskazujących. To co wyróżnia jej produkt –

WinEasy 4D Mouse

– spośród innych myszek, to nie kosmiczne kształty, ale zastosowanie aż dwóch rolek pozwalających na swobodne przewijanie ekranu w kierunku poziomym i pionowym.

Scrolling obrazu, dzięki dobrze napisanym sterownikom, jest możliwy nie tylko w aplikacjach Microsoftu, ale także w każdym innym programie. Oprogramowanie Dual Wheel, działające – jak informuje producent – w środowisku Windows 95, Windows 98 i Windows NT, umożliwia m.in. zmianę akceleracji, szybkości przesuwania ekranu, przyporządkowanie trzeciemu przyciskowi myszy, znajdującemu się pod kciukiem, specjalnej funkcji np. programowego zoomu, automatycznego przewijania czy podwójnego kliknięcia. Odpowiednia opcja w menu konfiguracyjnym sterownika zapewnia zgodność z IntelliMouse Microsoftu. Mysz standardowo wyposażona jest w końcówkę typu PS/2, jednak dla zgodności z komputerami nie posiadającymi takiego gniazda do zestawu została dołączona przejściówka do portu szeregowego.

w skrócie
WinEasy 4D Mouse
Złącze: PS/2, przejściówka serial
Rozdzielczość: 520 dpi
plus niska cena
plus wysoka funkcjonalność
minus brak instrukcji w języku polskim
Producent: A4Tech, Tajwan http://www.a4tech.com.tw/
Dostarczył: Megabajt, Warszawa tel.: (0-22) 633 11 99, faks: 639 86 06
e-mail: [email protected]
http://www.megabajt.waw.pl/
Cena: 80 zł

Produkt firmy A4Tech przeznaczony jest przede wszystkim dla tych użytkowników Internetu, którzy codziennie przeglądają wiele stron WWW. Myszka sprawdza się także w normalnej pracy z komputerem, np. podczas edycji elektronicznych dokumentów. Dodatkową zaletą urządzenia jest jego niska cena, brakuje natomiast podręcznika przetłumaczonego na język polski.