Zróbmy to z głową!

Najnowsze urządzenie należące do linii skanerów produkowanych przez firmę Hewlett-Packard to z całą pewnością twór niepospolity. ScanJet 6100C nadaje się bowiem do różnych profesjonalnych zastosowań, od składu tekstu począwszy, na zarządzaniu dokumentami skończywszy.

Skaner komunikuje się z komputerem za pomocą interfejsu SCSI. Konfiguracja nie sprawia problemów dzięki dobrej, niestety nie przetłumaczonej na język polski instrukcji.

Zastosowana technologia inteligentnego skalowania oraz jednokrotnej, równoczesnej dla wszystkich składowych barw, ekspozycji obrazu gwarantuje wysoką jakość. Natomiast zdolność do dynamicznej zmiany rozdzielczości optycznej skanera pozwala na osiągnięcie dużej prędkości działania.

Reklama

Atutem jest dołączone oprogramowanie. Oprócz sterowników TWAIN oraz firmowego oprogramowania HP ze skanerem dostarczono pakiety graficzne Corela oraz program do rozpoznawania tekstu OmniPage Pro.

w skrócie
HP ScanJet 6100C
Rozdzielczość: 600 dpi (interpolowana 2400 dpi)
Tryby pracy: kolor 24 bit/piksel (wew. 30 bit/piksel), odcienie szarości 8 lub 4 bit/piksel (wewn. 10 bit/piksel), czarno-biały, kreska
Obszar roboczy: 216×356 mm
Interfejs: SCSI II
Oprogramowanie: TWAIN, HP DeskScan II, Corel PhotoPaint, Corel WEB.GRAPHICS.SUITE, OmniPage, HP ScanJet Copy Utility
plus automatyczne identyfikowanie obszarów
plus duża prędkość działania
plus bogate oprogramowanie
plus przystawka do slajdów
minus niezlokalizowana dokumentacja
Producent: Hewlett-Packard, USA http://www.hp.com/go/scanjet/
Dostarczył: Hewlett-Packard, Warszawa, tel.: (0-22) 608 77 00, faks: 608 76 00 http://www.hp.com.pl/
Cena: 3320 zł

W trakcie skanowania dokumentu wszystkie wchodzące w skład strony elementy są na bieżąco analizowane. Zależnie od ich charakteru zmieniane są aktualne parametry pracy. W rezultacie PrecisionScan (dołączone oprogramowanie odpowiedzialne za inteligentną analizę wprowadzanych danych) automatycznie rozpoznaje różne obszary dokumentu i identyfikuje je jako tekst, fotografie, czarno-białe lub kolorowe grafiki. Pozwala to zaoszczędzić czas przy wprowadzaniu dokumentów o skomplikowanej strukturze. Wynik pracy, w zależności od rodzaju obiektu, wysyłany jest do programu graficznego dla dokonania retuszu lub do programu OCR w celu automatycznego rozpoznania tekstu.

Nowy skaner HP ze względu na możliwości i łatwość obsługi jest interesującą propozycją zarówno dla profesjonalnych studiów DTP, jak też początkujących grafików komputerowych.