Logitech Cordless Desktop

O klawiaturach znanego producenta myszy nie słyszało się w Polsce zbyt wiele. To się jednak może zmienić. Na CeBIT-cie odbyła się bowiem premiera Cordless Desktop, czyli – w swobodnym tłumaczeniu – biurka bez drutu. Zestaw tworzy bezprzewodowa mysz Cordless MouseMan Pro oraz (również bezprzewodowa) klawiatura – Cordless Keyboard .

Oba komponenty komunikują się z dołączanym do komputera odbiornikiem za pomocą fal radiowych. W stosunku do podczerwieni radio oferuje wyższą niezawodność oraz wygodę, gdyż komunikujące się urządzenia nie muszą się „widzieć”. Zasięg działania odbiornika wynosi kilka metrów, a zatem jest większy niż odległość, z której można bez zmęczenia wzroku pracować przy monitorze.

w skrócie
Logitech Cordless Desktop
Złącze: mysz – PS/2 i szeregowe, klawiatura – PS/2 i DIN
Zasięg: ok. 3 m
Sterowniki: Windows 3.1x/95/NT
plus swoboda korzystania z myszy i klawiatury
plus pewne, stabilne działanie
plus bogate możliwości oprogramowania MouseWare
minus brak instrukcji w języku polskim
Producent: Logitech, Szwajcaria http://www.logitech.com/
Dostarczył: Tornado, Warszawa tel.: (0-22) 651 24 01, faks: 41 00 56
e-mail: [email protected],
http://www.tornado.com.pl/
Cena: ok. 500 zł

Baterie klawiatury (25AA) i myszy (25AAA) wystarczają na około pół roku pracy. Klawiatura jest miękka i bardzo wygodna. Klasyczny układ uwzględnia klawisze specjalne Windows 95. Z przodu można dołączyć podkładkę pod nadgarstki. Ergonomiczny kształt myszy, uwzględniający naturalną pozycję dłoni, jest bardziej ekstrawagancki, lecz, choć na pierwszy rzut oka budzi mieszane uczucia, idealnie pasuje do (prawej!) ręki.

Oprogramowanie Logitech MouseWare pozwala m.in. na dowolne przyporządkowanie jednej z ok. 50 funkcji do każdego z trzech klawiszy myszy. Na uwagę zasługują ułatwiająca surfing funkcja CyberJump oraz HyperJump, przyspieszająca nawigację w Windows 95, dostępne jest także szybkie przewijanie ekranu i zooming w Office 97.