W wygraną kopany

Znana z oprogramowania ułatwiającego grę w „Lotki” katowicka firma Eureka Systems wspomogła teraz kolejną grupę hazardzistów, oferując aplikację Totalizator Piłkarski 1.0 .

Program przeznaczony jest dla grających „profesjonalnie” w Totalizatora Piłkarskiego i umożliwia tworzenie tzw. systemów, które zwiększają prawdopodobieństwo wygranej przy jednoczesnym ograniczeniu liczby kuponów. Użytkownik przewiduje wyniki spotkań danej kolejki ligi polskiej, angielskiej lub niemieckiej, typując dla każdego meczu rezultat (wygrana, przegrana lub remis). Program wybiera kombinacje najbardziej prawdopodobne – generuje (jednym z trzech sposobów) system skrócony. W czasie jego wyznaczania na bieżąco wyświetlane są: cena, gwarancja trafień wygranych kolejnych stopni i liczba kuponów potrzebnych do zawarcia zakładu. Na koniec stworzone zestawienie zapisujemy na dysk, drukujemy na „zwykłej” kartce lub bezpośrednio na odpowiednich blankietach.

W bazie, oprócz podstawowych danych o zespole, można także przechowywać zdjęcia zawodników piłkarski totek

Podczas typowania wyników kolejki (niestety, tylko ligi polskiej) również można skorzystać z pomocy aplikacji, potrafi bowiem ona prognozować rezultat spotkania. Podstawą przewidywania są pamiętane przez program wyniki rozgrywek ligowych z poprzedniego sezonu. Zadaniem użytkownika jest podanie pozycji w tabeli obydwu rywali, osłabienie drużyny (brak „kluczowych” zawodników) oraz wyników wspólnych meczów z ostatnich trzech sezonów. Po naciśnięciu przycisku Wyznacz w osobnej tabeli pojawi się procentowe prawdopodobieństwo wygranej, remisu oraz porażki gospodarzy.

Totalizator Piłkarski zawiera także bazę drużyn, z której korzysta się podczas typowania wyników. Oprócz „standardowych” danych, takich jak nazwy zespołów, umieszczone są zdjęcia drużyn (szkoda tylko, że nie wszystkich). Przydatnym narzędziem jest również Terminarz pozwalający zaznaczać daty przyszłych spotkań.

Reklama
w skrócie
mamy to na chip-cd 7/98Totalizator Piłkarski 1.0
Wymagania: PC Pentium; 16 MB RAM; Windows 95/NT; ok. 10 MB na dysku
plus funkcjonalność
plus prostota obsługi i instalacji
minus nie dopracowany interfejs
minus brak prowadzenia statystyk
Producent: Eureka Systems, Katowice, tel.: (0-32) 253 70 68, faks: 253 02 20,
e-mail: [email protected],
http://www.eurevic.com.pl/
Cena: 440 zł

Aplikacji nie można nic zarzucić, jeśli chodzi o funkcjonalność (chociaż brakuje trochę prowadzenia statystyk). Niestety, nie da się tego powiedzieć o jej „przejrzystości”. Mimo iż twórcy zadbali o dobrą Pomoc i tzw.

Suflera — małe okienko wyświetlające na bieżąco opisy poszczególnych ikon – nie sposób się oprzeć wrażeniu bezładu, głównie za sprawą nieczytelnych podpisów pod poszczególnymi polami. Przykładem może być okno prognozowania wyników – nie wiadomo, dla której z dwóch drużyn podawane są szanse zwycięstwa i porażki. Zdarza się również, że przyciski noszą inne nazwy na ekranie i inne w systemie Pomocy.

Program rzetelnie spełnia swoje zadanie i chociaż nie jest „najprzyjemniejszy” dla użytkownika, będzie raczej odpowiadał wszystkim piłkarskim hazardzistom.