Do pięciu razy sztuka

Na połowę przyszłego roku zapowiadana jest premiera nowej wersji Windows NT 5.0. Oprócz zmian w interfejsie użytkownika, zawiera ona wiele istotnych modyfikacji w samym jądrze systemu.

Zgodnie z przewidywaniami, podobnie jak w Windows 98, programiści Microsoftu zintegrowali przeglądarkę Internet Explorer 4.0 również z NT 5.0. Przy pierwszym uruchomieniu systemu wita nas czarne tło aktywnego pulpitu Active Desktop, zaśWszystkie foldery, pliki i skróty przedstawiane są w postaci internetowych odsyłaczy, które uaktywnia się pojedynczym kliknięciem myszki.

Dostępne są także inne elementy aktywnego pulpitu, takie jak paski narzędzi umieszczone na pasku zadań i internetowy widok zawartości dysków.

Info
Internet
ftp://nt.faq.net.pl/NT50/
http://www.winmag.com/WindowsNT/
http://ntbeta.microsoft.com/mamy to na chip-cd 8/98W dziale CHIP-offline|Software|Windows NT 5.0 znajdują się dodatkowe materiały na temat Wnidows NT 5.0.

Zmianie uległ również menedżer urządzeń. Do znanej z wersji 4.0 listy urządzeń dodany został bardzo wygodny Hardware-Assistant, który pozwala poprawić lub powtórzyć źle przeprowadzoną instalację. Ponadto, dzięki dodaniu nowego menedżera urządzeń (Device Manager), możemy przeglądać zainstalowane komponenty oraz przyporządkowane im zasoby równie wygodnie jak w Windows 95. Przy okazji można zauważyć, że z Windows NT 5.0 zostały zintegrowane sterowniki dla Universal Serial Bus (USB).