matemtyka – Planeta Liczków

Przygoda z Matematyką rozpoczyna się w wirtualnym pokoju, skąd wyrusza się w podróż statkiem kosmicznym na planetę Liczaków – małych dziwacznych stworzonek, które dopiero co odkryły istnienie matematyki. Zadaniem kilkuletniego (5-9 lat) gracza jest niesienie pomocy i wybawienie z opresji mieszkańców dziwnej planety.

Międzygalaktyczny statek kosmiczny przemieszcza się wraz z uczniem od miasta do miasta sympatycznych stworków, które z racji braku doświadczenia nie do końca rozumieją podstawowe operacje matematyczne. Potężny materiał edukacyjny (kilkaset zadań) podzielono na tematy, które reprezentowane są przez miasta. I tak wędrując pomiędzy punktami na mapie, najpierw dziecko zapoznaje się z pojęciem zbioru i uczy się klasyfikować przedmioty, wyodrębniać podzbiory oraz porównywać liczebności zbiorów.

Miasta planety Liczaków to jednocześnie etapy matematycznej edukacji dziecka planeta liczaków

Kolejnym etapem matematycznej edukacji są liczby – ich poznawanie, porównywanie oraz zapis w systemie dziesiątkowym. Ostatnia faza nauczania odpowiadająca programowi matematyki klas od 0 do 3 to działania na liczbach: dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie.

Każdemu ćwiczeniu towarzyszy krótka, oprawna w barwną i estetyczną szatę graficzno-dźwiękową historyjka, która uprzyjemnia rozwiązywanie nawet najtrudniejszych zadań. Podczas podróży można wywołać cybernetycznego suflera o imieniu Robo, który niesie pomoc uczniowi.

w skrócie
mamy to na chip-cd 7/98Wirtualna szkoła – matematyka
Liczba CD: 1
Język: polski
Wymagania: PC 486/100, 16 MB RAM, karta graficzna 256 kolorów, napęd CD-ROM 4x, Windows 95/NT, 3 MB na dysku
plus estetyczna oprawa graficzna
plus imponujący zestaw ćwiczeń
plus ciekawe opracowanie tematów
Producent: Young Digital Poland, Gdańsk, tel.: (0-58) 554 45 54, faks: 552 66 85
e-mail: [email protected],
http://www.ydp.com.pl/
Cena: 129 zł

Nagrodą za ukończenie każdego stopnia nauki są magiczne przedmioty-rzeźby, które po zebraniu stanowią multimedialną miniencyklopedię nauki i techniki.