Tyłem zajeżdżamy

Przyszli kierowcy lub ci, którzy w wyniku nieoczekiwanych spotkań z „drogówką” otrzymali więcej niż 24 punkty karne, mają doskonałą okazję do nauki prawideł ruchu drogowego za sprawą Prawa jazdy ’98 .

Niestandardowo wyglądające (znak drogowy) menu główne pozwala na wybór kilku opcji aplikacji: Przeglądaj, Prawo o ruchu drogowym, Testy, Pojazdy, Kierujący i prawa jazdy, Znaki i sygnały drogowe. O ile nazwy niektórych opcji (np. Testy czy Znaki i …) mówią same za siebie, o tyle działanie innych wypadałoby wyjaśnić. Kierujący i prawa jazdy to fragment przepisów dotyczący m.in. warunków uzyskania tego coraz częściej niezbędnego dokumentu, szkoleń, egzaminowania etc. Pojazdy zaś traktują o warunkach i badaniach technicznych, budowie i wyposażeniu motocykli, samochodów, rowerów.

Oryginalny i dość nietypowy interfejs zachęca do wkuwania zasad ruchu drogowego ciekawy interfejs

Zarówno instalacja, jak i korzystanie z programu jest bardzo proste, choć niektórzy użytkownicy mogą potrzebować nieco czasu na opanowanie nietypowego, acz estetycznego interfejsu aplikacji.

Opcja Przeglądanie umożliwia listowanie alfabetyczne zagadnień oraz wyszukiwanie słów kluczowych w treści przepisów. Niedogodnością jest brak podświetlenia wyszukiwanego terminu w artykułach prawa drogowego.

Kolejnym mankamentem wydaje się zbyt mała liczba odnośników hipertekstowych (odsyłaczy), które „przenosiłyby” czytelnika w odpowiednie miejsce Prawa o ruchu drogowym.

w skrócie
mamy to na chip-cd 8/98Prawo jazdy ’98
Liczba CD: 1
Język: polski
Wymagania: PC 486, 8 MB RAM, karta graficzna SVGA, napęd CD-ROM 4x, Windows 3.1x/95, ok. 10 MB na dysku
plus estetyczny interfejs
plus bogactwo materiału i testów
plus małe wymagania systemowe
minus zbyt mało odsyłaczy hipertekstowych
Producent: Rangelsoft, Warszawa, tel./faks: (0-22) 811 74 86
e-mail: [email protected],
http://www.rangelsoft.com/
Cena: 69 zł

Bardzo skromne wymagania systemowe czynią produkt atrakcyjnym nawet dla właścicieli słabych komputerów.