Już profesjonalnie

Między monitorami typowo domowego i biurowego użytku, jakimi są urządzenia 14-, 15- i 17-calowe, a profesjonalnymi, 20- i więcej calowymi istniała do tej pory wyraźna granica, która jednak wraz pojawieniem się urządzeń 19-calowych ulega powoli zatarciu. VisionMaster 450 firmy iiyama to właśnie monitor 19-calowy.

Kineskop zperforowaną maską charakteryzuje plamka 0,26 mm. Pod ekranem umieszczono trzy przyciski do obsługi systemu OSD, który pozwala na regulację rozmiaru, położenia i geometrii obrazu oraz nasycenia i zbieżności kolorów. Dodatkowo istnieje możliwość obrotów jak również korekcji takich zniekształceń, jak poduszka, trapez, równoległobok, efekt mory. Oprócz sześciu zdefiniowanych wstępnie ustawień do dyspozycji użytkownika pozostawiono 10 innych.

Ciekawostką jest możliwość opcjonalnego wyposażenia monitora w koncentrator USB, co pozwala na podłączenie przez niego wszystkich urządzeń zaopatrzonych w ten interfejs.

Reklama

Wyświetlany obraz był dobrej jakości we wszystkich rozdzielczościach, począwszy od 640×480 do 1600×1200. Również we wszystkich rozdzielczościach, oprócz ostatniej, monitor pracował z częstotliwością odświeżania 85 Hz (w maksymalnej – 80 Hz).

Ostrość, geometria i nasycenie barw nie budziły zastrzeżeń, jednak mimo prób likwidacji rozbieżności kolorów, zwłaszcza w prawym górnym rogu, nie udało się uzyskać w pełni zadowalającego efektu. Nie była możliwa również całkowita likwidacja „krzywych” kątów prostych ani wygięć wyświetlanej kratownicy w rogach ekranu.

w skrócie
iiyama VisionMaster 450
Częstotliwości: pozioma – 27-102 kHz, pionowa – 50-160 Hz
Maks. rozdzielczość: 1600×1200
Kineskop: 19″, obszar widzialny – 18″, plamka – 0,26 mm
Gwarancja: 3 lata
plus zadowalająca jakość obrazu
plus instrukcja w języku polskim
minus mały zakres obrotów monitora względem podstawy
Producent: iiyama, Japonia http://www.iiyama.com/
Dostarczył: TonColor, Zielona Góra, tel: (0-68) 320 25 19, faks: 324 40 89 e-mail: [email protected]http://www.toncolor.com.pl/
Cena: 3610 zł

Do urządzenia dołączono instrukcję (również w języku polskim), zawierającą dokładny opis funkcji monitora, parametrów technicznych i sposobów rozwiązywania problemów oraz dyskietkę ze sterownikiem.