Muzyczna pigułka

Krótki test słownika szkolnego, którego tematem głównym jest muzyka

Bartosz Fudala

Kolejną edukacyjną propozycją Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych jest Słownik szkolny „Muzyka”. Główny ekran słownika przedstawia litery alfabetu, których kliknięcie przenosi do spisu haseł rozpoczynających się danym znakiem. Znalezienie wybranego terminu umożliwia również mechanizm wyszukujący podany ciąg liter w nazwie lub opisie zagadnień. W tekstach haseł zastosowane są odsyłacze do innych terminów, działające na zasadzie hipertekstu.

Ciekawe filmy, dźwięki i zdjęcia to zalety aplikacji ach, muzyka

Część opisów uzupełniono zdjęciami, rysunkami, muzyką lub filmami. Na pochwałę zasługuje system nawigacji, dzięki któremu użytkownik w dowolnym momencie może wywołać każdą funkcję programu. W obsłudze pomaga także dobry system pomocy, rekompensujący brak instrukcji. Jedyną niedogodnością poprawnie funkcjonującej aplikacji jest fakt, że po jej uruchomieniu na platformie Windows 95 program nie jest widoczny na pasku zadań, a zminimalizowany pozostaje na Pulpicie w postaci małej ramki.

w skrócie
mamy to na chip-cd 10/98Słownik szkolny „Muzyka”
Liczba CD: 1
Język: polski
Wymagania: PC 486, 8 MB RAM, CD-ROM 4 x, karta dźwiękowa, Windows 3.1x /9x
plusprostota obsługi
plusdobra jakość prezentowanych multimediów
minusnieco pobieżny dobór haseł
Producent: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, Warszawa tel.: (0-22) 622 00 03 faks: 827 92 80 http://www.wsip.com.pl/ e-mail: [email protected]
Cena: 99 zł

Słownik przeznaczony jest przede wszystkim dla młodzieży szkolnej i nauczycieli wychowania muzycznego. Zawierająca około 1100 haseł aplikacja ma (według twórców) za zadanie „wyjaśniać terminy odnoszące się do stylów, gatunków i form muzyki, która prezentowana jest w środkach masowego przekazu”. Dziwi więc trochę pobieżny dobór haseł: jest rock and roll, nie ma popu, jest rap, nie ma techno czy dance. Uwagę zwraca dobra jakość „odgrywanych” utworów, wykonywanych często przez mistrzów. Z pewnością Słownik stanowi ciekawą propozycję i mimo kilku niedociągnięć wart jest polecenia wszystkim interesującym się muzyką.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.