Puls biznesu

Krótki test dekodera serwisu internetowego rozsyłanego przez Reutersa

Dariusz Bogdański

Dostęp do aktualnych informacji giełdowych stał się dla wielu ludzi warunkiem efektywnej pracy. Klasyczne serwisy w telewizji i prasie podają dane z dużym opóźnieniem, a Internet jest ciągle zbyt wolny i zawodny. Doskonałym sposobem rozwiązującym problem aktualności danych jest zestaw Reuters Serwis Polski (RSP) – dekoder wychwytujący informacje przesyłane w części pasma programu telewizyjnego Canal+, dostępnego na terenie całego kraju.

RSP dostarcza informacje pogrupowane w serwisy o polskim rynku pieniężnym, kapitałowym, towarowym, przegląd rynków zagranicznych oraz depesze Reutera omawiające wydarzenia ze świata biznesu. Dane, opóźnione tylko o około 2 sekundy w stosunku do aktualnej sytuacji na parkiecie, prezentowane są w postaci tabel lub wykresów przez program Junior.

Zamknięty w niewielkim pudełku dekoder z jednej strony podłączany jest do anteny telewizyjnej, a z drugiej do portu szeregowego komputera. Najlepszą jakość sygnału zapewnia zestaw satelitarny, ale w większych miastach wystarczy zwykła antena. Każde urządzenie ma niepowtarzalny identyfikator i odbiera tylko dane dla niego przeznaczone, co uniemożliwia pracę bez opłacenia abonamentu.

w skrócie
Reuters Serwis Polski
Wymagania: Pentium, 16 MB RAM, min. 50-120 MB HDD, port szeregowy, Windows 3.x, 95 lub NT
Instalacja antenowa: sygnał CANAL+, 75 Ohm, 60-70 dB
Oprogramowanie: Junior (prezentacja informacji), TTServer (serwer danych), Tuning (konfiguracja dekodera), zarchiwizowane dane
Gwarancja: 1 rok
plusczas dostępu do informacji
pluspełna polonizacja
minuswysoka cena abonamentu
Producent: ReutersPolska, Polska, http://www.reuters.pl/
Dostarczył: Euro-Info-Serwis, Katowice, tel.: (032) 58 83 96, faks: 58 84 46, http://www.euro-info.com.pl/
Cena: dekoder 1647 zł, abonament 560-1460 zł miesięcznie

Zainstalowane na komputerze polskojęzyczne oprogramowanie pozwala na wizualizację, analizę i gromadzenie danych oraz konfigurację dekodera. Archiwizacja informacji powoduje utratę około 2 MB przestrzeni dyskowej dziennie. Dzięki wykorzystaniu mechanizmu DDE (Dynamic Data Exchange) można wymieniać informacje z innymi aplikacjami, np. Excelem, a zapis na dysku w formacie MetaStock pozwala na użycie danych w programach do analizy technicznej i portfelowej.

Cena abonamentu jest dosyć wysoka i zależy od liczby zamówionych serwisów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.