Ranking TOP 10

Comiesięczna klasyfikacja części i urządzeń komputerowych

Zestawienie Top 10 zawiera listy najbardziej interesujących produktów hardware’owych, które w ciągu ostatnich miesięcy przetestowano w laboratorium CHIP-a. Rozszerzenie formuły różnymi kryteriami klasyfikacji ułatwi podjęcie decyzji osobom o odmiennych potrzebach. Rankingi przygotowano pod kątem wyłonienia urządzeń oferujących największe możliwości lub charakteryzujące się najkorzystniejszym stosunkiem możliwości do ceny.

Poczynając od bieżącego wydania, wyniki testów we wszystkich kategoriach publikowane są na dwóch listach. O kolejności urządzeń na pierwszej z nich decyduje ogólna ocena możliwości. W drugim rankingu dodatkowo uwzględniana jest cena, dzięki czemu premiowane są produkty dobre i niedrogie. Wszystkie rezultaty przeskalowano w taki sposób, by wynik najsłabszego modelu w danej kategorii wynosił 100 punktów. Jako podstawę oceny brano pod uwagę wszystkie produkty, które pojawiły się w laboratoryjnych testach. Zwycięzcy w każdej kategorii otrzymują wyróżnienia, odpowiednio, Top 10 POWER i Top 10 ECONO.

Niniejsze wydanie Top 10 zawiera nową kategorię – drukarki laserowe.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.