Ryczące maszyny

W Laboratorium CHIP-a przetestowano 23 komputery w cenia do 5000 zł

Dobry, wydajny komputer, wyposażony w procesor klasy Pentium II, można kupić już po cenie nie przekraczającej kwoty 5000 złotych. Najlepszą decyzją będzie wybranie urządzenia o sprawdzonych parametrach i wydajności.

Zmieniająca się z miesiąca na miesiąc sytuacja w branży komputerowej zmusza potencjalnych klientów do bacznego śledzenia rynku. Starsze modele komputerów stale tanieją, ich miejsce w cennikach zajmują maszyny nafaszerowane najnowszymi technologiami. Dowodem na potwierdzenie tej prawidłowości jest fakt, iż zaledwie półtora roku temu za komputer z procesorem Pentium 150 MHz trzeba było zapłacić tyle, co teraz za urządzenie z co najmniej Pentium II 266 MHz na pokładzie. Nikogo dzisiaj już nie dziwi cena stu kilkunastu złotych za 32 MB pamięci operacyjnej czy niespełna 300 zł za napęd CD-ROM 32-krotnej prędkości. Dzięki temu możliwe jest dokonanie zakupu wydajnego komputera multimedialnego za niewielką kwotę. Z pewnością będzie się on nadawał do obróbki grafiki i dźwięku oraz pracy z aplikacjami o dużych wymaganiach sprzętowych. Nie zawiodą się także fani gier komputerowych, którzy bez problemu będą mogli wypróbować najnowsze, choć coraz bardziej wymagające tytuły.

Info
Grupa dyskusyjna
Pytania, uwagi i komentarze do artykułu można umieścić na liście dyskusyjnej #mamy to na chip-cd 9/98Dodatkowe materiały do tekstu znajdują się na dołączonym CD-ROM-ie w dziale CHIP-offline | Hardware | Benchmarki.

Laboratorium przetestowało 23 komputery klasy Pentium II, w konfiguracjach zawierających co najmniej: dysk twardy o pojemności 2 GB, 32 MB RAM,

16-bitową kartę dźwiękową, napęd CD-ROM 16-krotnej prędkości i kartę graficzną z 2 MB pamięci RAM. Wybierając się do sklepu po nowy komputer, warto zapoznać się z wynikami poniższego testu, aby nie kupić kota w worku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.