W odmiennej

Krótki test ośmiu modemów

Jerzy Michalczyk

Ogromna liczba modemów dostępnych na rynku sprawia, że niemożliwe jest opisanie ich wszystkich. Od tej pory będziemy publikowali jedynie dane techniczne i wyniki testów tych urządzeń – w postaci tabelarycznej. Dłuższe opisy pojawią się w przypadku wprowadzenia nowych technologii, protokołów, etc. Mamy nadzieję, że taka forma okaże się bardzo pomocna podczas zakupów.

modemy
Model2842MF-PC2842MFK56.FlexK56.Flex
ProducentPulsonPulson, WarszawaRequestRequest
http://brakbrakb.d.b.d.
DostarczyłPulson, WarszawaPulson, WarszawaDagma, KatowiceDagma, Katowice
tel.:(0-22) 651 12 20(0-22) 651 12 20(0-32) 202 11 22(0-32) 202 11 22
fax:651 12 30651 12 30(0-32) 202 55 55(0-32) 202 55 55
http:brakbrakwww.dagma.
com.pl
www.dagma.
com.pl
e-mail:[email protected][email protected][email protected]
com.pl
[email protected]
com.pl
Cena [zł] (z VAT-em)325970450360
Gwarancja18 miesięcy18 miesięcy25 miesięcy25 miesięcy
Chipset / HomologacjaRockwell/+Rockwell/+Rockwell/-Rockwell/-
Typ / Gniazdo telefonuwewn./+zewn./+zewn./+wewn./+
Funkcje głosowe / Regulacja głośności +/-+/-+/-+/-
Prędkość złącza [bps]115 200115 200115 200115 200
Tryby pracy modemu
V.34  (28800/33600/K56Flex/X2)+/+/-/-+/+/-/-+/+/+/-+/+/+/-
V.42/V42bis+/++/++/++/+
MNP 2-4/5/10/10EC+/+/-/-+/+/+/++/+/-/-+/+/-/-
Wyniki testu
Prędkość transmisji pliku m.bin6186471563076432
Prędkość transmisji pliku *.bmp8848948897839844
Prędkość transmisji pliku *.doc9713629210 75810 874
Prędkość transmisji pliku *.xls8854602793509013
Prędkość transmisji pliku *.zip3103352137903733
Ważona przepustowość [cps]5530488461466126
Wyposażenie921133838
Dokumentacja48716363
Oprogramowanie75686060

i kolejne modemy:

modemy
ModelV1433VQH-U Sportster Message Plus FaxModem 56Kx Microcom 415
ProducentTriTan TechnologyUS RoboticsZoomCompaq
http://b.d.www.usr.comwww.zoomtel.comwww.microcom.
com.pl
DostarczyłDagma, KatowiceVeracomp, KrakówVeracomp, KrakówOptimus, Nowy Sącz
tel.:(0-32) 202 11 22(0-12) 421 98 73(0-12) 421 98 73(0-18) 43 77 97
fax:(0-32) 202 55 55422 06 97422 06 9743 71 85
http:www.dagma.
com.pl
www.veracomp.
com.pl
www.veracomp.
com.pl
www.onet.pl/
optimus
e-mail:[email protected]
com.pl
[email protected]
veracomp.com.pl
[email protected]
veracomp.com.pl
[email protected]
Cena [zł] (z VAT-em)180800550695
Gwarancjarok5 latrok3 lata
Chipset / HomologacjaDavicom/-USR/-Rockwell/+Rockwell/+
Typ / Gniazdo telefonuwewn./+zewn./+zewn./+zewn./+
Funkcje głosowe / Regulacja głośności +/-+/+-/-+/+
Prędkość złącza [bps]115 200115 200230 400230 400
Tryby pracy modemu
V.34 (28800/33600/K56Flex/X2)+/+/-/-+/+/-/++/+/+/-+/+/+/-
V.42/V42bis+/++/++/++/+
MNP 2-4/5/10/10EC+/+/-/-+/+/-/-+/+/+/++/+/+/+
Wyniki testu
Prędkość transmisji pliku m.bin5985630761866108
Prędkość transmisji pliku *.bmp9663990699689844
Prędkość transmisji pliku *.doc10 87410 99410 75811 116
Prędkość transmisji pliku *.xls9263926390959438
Prędkość transmisji pliku *.zip3819390938193848
Ważona przepustowość [cps]6081623261296185
Wyposażenie46407994
Dokumentacja59824589
Oprogramowanie68557568
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.