W świecie obrazów

Zapewne niejeden z Czytelników CHIP-a przyzna, że obcowanie z Internetem może być źródłem niezapomnianych wrażeń. Już choćby widok elementów graficznych umieszczonych na stronach WWW często zapiera dech w piersiach.

Później przychodzi czas płacenia rachunków telefonicznych, których wysokość potrafi na długo wyryć się w pamięci, i moment refleksji: nie jest żadną sztuką umieszczanie megabajtowych plików na internetowych witrynach. Dużo trudniej jest uatrakcyjniać je w taki sposób, aby „wizyta” nie odbijała się na kieszeni odwiedzających. Rozwiązanie problemu właściwie nasuwa się samo: należy skorzystać z programu, który zapisze część danych umieszczonych na stronie WWW we własnym, „wewnętrznym” formacie.

Info
QuickTime 3.0
QuickTime Pro 3.0

Wymagania: PC 486; 16 MB RAM; karta dźwiękowa; Windows 95/NT 4.0; ok. 2 MB na dysku
Producent: Apple, USA, http://www.apple.com/
Dostarczył: Apple Polska, Warszawa, tel.: (0-22) 651 61 55, faks: 642 70 08, e-mail: [email protected], http://www.apple.com.pl/
Cena: ok. 120 zł (QuickTime Pro)

Grupa dyskusyjna
Pytania, uwagi i komentarze do artykułu można umieścić na liście dyskusyjnej #

Jeżeli to samo narzędzie będzie współpracowało z internetową przeglądarką, uda się zmniejszyć liczbę transmitowanych za pośrednictwem Sieci bajtów do rozsądnego minimum.