Minitest

Kontroler SCSI firmy Dawicontrol o symbolu DC-2976 UW został wykonany w technologii Ultra Wide SCSI-3 i umożliwia podłączenie do 15 urządzeń.

Podczas startu komputera kontrolerowi automatycznie przydzielane jest jedno z wolnych przerwań, w związku z czym nie trzeba przestawiać żadnych zworek na karcie. W ustawieniach BIOS-u można ustalić m.in. rodzaj i szybkość transmisji (synchroniczna lub asynchroniczna od 4 do 40 MB/s) dla każdego urządzenia z osobna. Użytkownik może dodatkowo ustawić szerokość strumienia danych na 8 (narrow) lub 16 bitów (wide). Kontroler zaopatrzono w funkcje oszczędzania energii. Czas, po jakim ma być „uśpione” nieaktywne urządzenie, mieści się w przedziale 1-60 minut.

w skrócie
Dawicontrol DC-2976 UW
Maks. transfer: 40 MB/s
Złącza: wewn. i zewn. Wide SCSI, wewn. Narrow SCSI
Standardy interfejsu: ASPI, CAM
Transfer danych: synchroniczny i asynchroniczny
Strumień danych: 8 lub 16 bitów
Gwarancja: 2 lata
plus automatyczne przydzielanie przerwania
plus łatwa instalacja
plus dobra dokumentacja
minus brak instrukcji w języku polskim
Producent: Dawicontrol, Niemcy http://www.dawicontrol.com/
Dostarczył: Alstor, Warszawa tel.: (0-22) 675 55 15, faks: 675 43 10 e-mail: [email protected]http://www.alstor.com.pl/
Cena: 550 zł

Do zestawu dodano komplet sterowników dla systemów DOS, Windows 95, Windows NT, OS/2 i Novell NetWare oraz taśmę umożliwiającą podłączenie dwóch urządzeń SCSI. Znajdujący się na dyskietce program narzędziowy działający w środowisku DOS wyświetla listę urządzeń dołączonych do magistrali SCSI, potrafi utworzyć lub skasować partycję dysku twardego lub ją niskopoziomowo sformatować. Instrukcja obsługi z dokładnymi informacjami dotyczącymi instalacji urządzenia nawet niedoświadczonym użytkownikom pomoże bezproblemowo przygotować magistralę SCSI do pracy w swoim komputerze. Podczas przeprowadzonych w laboratorium testów produkt poprawnie współpracował z dołączonym dyskiem SCSI.