Angielski jak z bajki

Krótki test programu edukacyjnego dla dzieci uczącego ich języka angielskiego

Nauka języka obcego nie musi być monotonną mieszanką wkuwania słówek i nudnych ćwiczeń gramatycznych. Zwłaszcza edukacja najmłodszych wymaga bardziej zabawowego niż zadaniowego podejścia.

Bajecznie prosty angielski? Nie do końca, trzeba znać podstawy znajomość angielskiego się przydaje

Wzorcowe podejście prezentuje program Plays for Children. Ten zbiór pięciu pięknie ilustrowanych baśni wraz z towarzyszącymi im ćwiczeniami, bawiąc, uczy codziennego słownictwa w języku angielskim. Dołączone do tekstów ćwiczenia opracowano pomysłowo, a zabawne animacje uatrakcyjniają trudy zdobywania wiedzy. Szkoda, że znacznie gorsze są animacje towarzyszące samym baśniom. Historie Królewny Śnieżki, Trolla spod mostu i Kurki Złotopiórki opowiadane są przez angielskich lektorów i bajecznie kolorowo ilustrowane. Czytanemu tekstowi towarzyszą napisy w języku angielskim. Ci, którzy poczują się bezradni wobec obcej mowy, mogą włączyć pisemne tłumaczenie. Ciekawostką jest fakt, że podpowiedzi do zadań i tłumaczenia można uzyskać nie tylko w języku polskim, ale także po niemiecku i francusku. Czyżby miał to być produkt eksportowy?

w skrócie
plays for childrenPlays for Children
Liczba CD: 1
Język: polski, angielski, niemiecki, francuski
Wymagania: PC 486DX, 16 MB RAM, napęd CD-ROM 4x, karta graficzna SVGA, Windows 3.1x PL/9x PL, zalecana karta dźwiękowa
plustreść oparta na tradycyjnych baśniach
plusatrakcyjne i urozmaicone ćwiczenia leksykalne
pluswymagana umiejętność czytania
minusnonsensowne animacje towarzyszące baśniom
Producent: WSiP, Warszawa tel.: (0-22) 622 00 03 faks: 827 92 80 e-mail: [email protected]http://www.wsip.com.pl/
Cena: 99 zł

Plays for Children nie jest jednak ofertą dla tych, którzy dopiero mają zamiar zacząć się uczyć angielskiego. Zalecana jest co najmniej podstawowa znajomość języka. Autorzy zachęcają, by program stał się podstawą wspólnej zabawy dzieci i ich rodziców. Jest to dobry pomysł, gdyż niektóre ćwiczenia mogą być zbyt trudne dla dzieci od 6 do 12 lat, dla których jest on przeznaczony. Wbrew tytułowi nauka z programem może być przyjemnym sposobem spędzenia wolnego czasu nie tylko dla dzieci, ale dla wszystkich, którzy mają sentyment do starych dobrych baśni.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.