Jak to drzewiej bywało

Krótki test programu przypominającego 'zapominalskim' historię powszechną

Wprawdzie o kolejnym produkcie firmy Cartall trudno powiedzieć, że jest to dzieło doskonałe i perfekcjonizmem zatykające dech w piersi, ale warto sięgnąć po krążek poświęcony historii powszechnej autorstwa tej firmy.

Historia Powszechna przyjemnie zaskakuje wspaniałym opracowaniem graficznym ładna grafika

Zasadnicza część programu to oczywiście dzieje Polski i świata podzielone na kilka okresów: Starożytność, Średniowiecze, Czasy Nowożytne i Współczesne. Terminy te zajmują także centralne miejsce na wspaniale opracowanym graficznie interfejsie. Poza tym na głównej karcie multimedialnego podręcznika historii znajdziemy piękne graficzne odsyłacze do materiałów stanowiących uzupełnienie głównej części. Możemy zapoznać się z kilkudziesięcioma teoriami naukowymi o decydującym znaczeniu dla rozwoju myśli ludzkiej. Aplikacja zawiera także minileksykon najważniejszych prądów, terminów i kierunków w historii sztuki. Kilkadziesiąt portretów postaci historycznych w większości przypadków rozczarowuje zbyt skrótową formą, natomiast opowieści na temat różnych rodzajów broni w porównaniu z innymi tematami są nieproporcjonalnie rozbudowane.

w skrócie
historia powszechnaHistoria Powszechna
Liczba CD: 1
Język: polski
Wymagania: PC 486 DX, 16 MB RAM, napęd CD-ROM 4x, karta graficzna True Color, Windows 9x
pluswysmakowana grafika
plusinteresujące fotografie
minusbrak możliwości wyłączenia dość ponurej muzyki
minusbrak sekwencji czytanych przez lektora
minuszbyt skrótowe notki biograficzne na temat historycznych postaci
Producent: Cartall, Łódź tel.: (0-42) 639 77 32 [email protected]http://www.cartall.com.pl/
Cena: 129 zł

Niestety, program nie jest wolny od błędów. Całej aplikacji towarzyszy w tle ponury fragment muzyki klasycznej, jak swoiste memento, że to przecie historia, więc nie może być zbyt lekko… Najgorsze jest to, że melodyjki nie można wyłączyć. Do tego stopnia jest to niemożliwe, że nawet sekwencjom wideo, które bez głosu lektora w większości przypadków tracą sens, towarzyszy muzyczka. Wspomniane fragmenty wideo również nie są zaletą tego programu. Rażą przypadkowością ujęć i jakością. Może rzetelność to także już tylko historia?

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.