Małe

Podstawowe informacje o chipsetach i płytach głównych na nich opartych

Na rynku pojawiają się kolejne modele płyt głównych dla Pentium II. W ich konstrukcji stosowane są coraz doskonalsze chipsety, które wedle zapewnień producentów gwarantują większą wydajność i udostępniają nowe możliwości. Co tak naprawdę potrafią poszczególne zestawy układów?

Chipsety są to pojedyncze chipy lub zestawy układów scalonych, odpowiedzialne za realizowanie określonych zadań w urządzeniach elektronicznych. W konstrukcji płyt głównych odpowiadają one za integrację oraz zapewnienie współpracy poszczególnych elementów składających się na system komputerowy. W skład chipsetów wchodzi zazwyczaj kilka modułów, które realizują odrębne zadania. Wśród nich wyróżnić można np. moduł odpowiedzialny za zarządzanie pamięcią, mostek PCI-to-ISA, który steruje przepływem danych pomiędzy magistralami ISA i PCI, oraz układ wejścia-wyjścia odpowiedzialny za komunikację z portami zewnętrznymi.

Info
Internet

Specyfikacje chipsetów Intela:http://developer.intel.com/
Specyfikacje chipsetów VIA:http://www.via.com.tw/
Specyfikacje chipsetów SiS: http://www.sis.com.tw/
Specyfikacje chipsetów ALi: http://www.ali.com.tw/

mamy to na chip-cd 11/98Na CHIP-CD 11/98 w dziale CHIP-offline | Zastosowania | Ukryte funkcje w Windows 98 znajdują się dodatkowe materiały do tekstu, w tym filmy ilustrujące wybrane porady.

Chipset jest zdecydowanie najważniejszym elementem identyfikującym i określającym możliwości poszczególnych płyt głównych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.