Między przeglądarkami

Krótki test programu shareware pozwalającego na konnwersję zakładek zw. też bookmarkami i ulubionymi

Co najmniej raz w roku pojawiają się nowe wersje najpopularniejszych internetowych przeglądarek. To dobrze, pod warunkiem że nowy program jest zgodny z tym, którego używaliśmy poprzednio. Jeżeli tak nie jest – np. kiedy browser to dzieło innego producenta – pojawia się pytanie: co zrobić z listą odsyłaczy? Odpowiedź brzmi: należy przekonwertować zawartość bookmarków do nowego formatu.

W głównej części okna SAB Bookmarks Convertera oglądamy zawartość pliku z odsyłaczami przerzucanie bookmarków

Dla przeglądarek firm Microsoft i Netscape dzieła takiego dokonuje, między innymi, SAB Bookmarks Converter. Po zainstalowaniu aplikacji ujrzymy na monitorze panel podzielony na trzy części. Pierwsza, znajdująca się w górnej części okna programu, zawiera ścieżki dostępu do zbiorów, w których zgromadzono bookmarki.

W części centralnej podglądamy zawartość plików z zebranymi odnośnikami internetowymi. Trzecim składnikiem są klawisze funkcyjne umieszczone w dolnej części okna programu. Trzy z nich są klawiszami wywołania pomocy, czyszczenia zawartości okien oraz zakończenia pracy aplikacji. Pozostałe cztery przyciski tworzą dwie pary (dla Navigatora i Internet Explorera); w każdej jeden przycisk jest odpowiedzialny za załadowanie do programu odpowiedniego zestawu zakładek, drugi zaś za zapisanie odnośników w formacie wybranej przeglądarki.

Naciskając odpowiedni klawisz funkcyjny, wczytujemy wybrany plik z zakładkami. W centralnym oknie oglądamy zgromadzone w zbiorze odnośniki, które następnie zapamiętujemy w formacie Internet Explorera. Konwersja w drugą stronę przebiega podobnie.

w skrócie
SAB Bookmarks Converter
Wymagania: PC 386; 8 MB RAM; Windows 9x; ok. 5 MB na dysku
plusfunkcjonalność
plusprosta obsługa
minuskłopoty instalacyjne
Producent: Stewart Berman, USA e-mail: [email protected]
Rejestracja: 15 USD

Program może posłużyć do łączenia w jedną całość wielu zakładek należących do różnych użytkowników. Brakuje tylko możliwości usuwania i dodawania pojedynczych pozycji listy. Występują też kłopoty przy zapisywaniu w formacie Internet Explorera. Poza tym Bookmarks Converter bardzo dobrze spełnia swoje zadanie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.