Między przeglądarkami

Krótki test programu shareware pozwalającego na konnwersję zakładek zw. też bookmarkami i ulubionymi

Co najmniej raz w roku pojawiają się nowe wersje najpopularniejszych internetowych przeglądarek. To dobrze, pod warunkiem że nowy program jest zgodny z tym, którego używaliśmy poprzednio. Jeżeli tak nie jest – np. kiedy browser to dzieło innego producenta – pojawia się pytanie: co zrobić z listą odsyłaczy? Odpowiedź brzmi: należy przekonwertować zawartość bookmarków do nowego formatu.

W głównej części okna SAB Bookmarks Convertera oglądamy zawartość pliku z odsyłaczami przerzucanie bookmarków

Dla przeglądarek firm Microsoft i Netscape dzieła takiego dokonuje, między innymi, SAB Bookmarks Converter. Po zainstalowaniu aplikacji ujrzymy na monitorze panel podzielony na trzy części. Pierwsza, znajdująca się w górnej części okna programu, zawiera ścieżki dostępu do zbiorów, w których zgromadzono bookmarki.

W części centralnej podglądamy zawartość plików z zebranymi odnośnikami internetowymi. Trzecim składnikiem są klawisze funkcyjne umieszczone w dolnej części okna programu. Trzy z nich są klawiszami wywołania pomocy, czyszczenia zawartości okien oraz zakończenia pracy aplikacji. Pozostałe cztery przyciski tworzą dwie pary (dla Navigatora i Internet Explorera); w każdej jeden przycisk jest odpowiedzialny za załadowanie do programu odpowiedniego zestawu zakładek, drugi zaś za zapisanie odnośników w formacie wybranej przeglądarki.

Naciskając odpowiedni klawisz funkcyjny, wczytujemy wybrany plik z zakładkami. W centralnym oknie oglądamy zgromadzone w zbiorze odnośniki, które następnie zapamiętujemy w formacie Internet Explorera. Konwersja w drugą stronę przebiega podobnie.

w skrócie
SAB Bookmarks Converter
Wymagania: PC 386; 8 MB RAM; Windows 9x; ok. 5 MB na dysku
plusfunkcjonalność
plusprosta obsługa
minuskłopoty instalacyjne
Producent: Stewart Berman, USA e-mail: [email protected]
Rejestracja: 15 USD

Program może posłużyć do łączenia w jedną całość wielu zakładek należących do różnych użytkowników. Brakuje tylko możliwości usuwania i dodawania pojedynczych pozycji listy. Występują też kłopoty przy zapisywaniu w formacie Internet Explorera. Poza tym Bookmarks Converter bardzo dobrze spełnia swoje zadanie.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.