minitest

Coraz większe zainteresowanie wzbudzają aparaty cyfrowe, a wraz z nimi urządzenia pozwalające na drukowanie zrobionych zdjęć bezpośrednio z aparatu. Taką możliwość daje kolorowa drukarka cyfrowa DP-8000 firmy Casio. Nowy produkt wykorzystuje technologię druku opartą na sublimacji termicznej „dye sublimation”. Bardzo wysoka jakość wydruku osiągana jest na specjalnym papierze wchodzącym w skład zestawu.

Drukarka przeznaczona jest do współpracy z aparatami cyfrowymi Casio serii QV, może również pracować z komputerem PC. Dołączone sterowniki pozwalają na pracę w systemach Windows 3.1x i 9x. Instalacja jest prosta i nie sprawia kłopotów. Możliwe jest skalowanie obrazu do formatu drukarki (A6) oraz drukowanie zdjęć w rozdzielczościach 149 i 297 dpi.

w skrócie
Casio DP-8000
Technologia druku: sublimacyjna
Rozdzielczość: PC – 297 dpi, QV – 149 dpi
Złącza: równoległe (PC), złącze do aparatów QV
Podajnik: ręczny
Papier: firmowy (Casio pr. paper)
Oprogramowanie: sterownik do Windows 31.x/95
Gwarancja: 1 rok
plus bardzo wysoka jakość wydruków
plus nieskomplikowana obsługa
minus długi czas drukowania (2,31 min/zdjęcie)
Producent: Casio, Japonia http://www.casio.com/
Dostarczył: Zibi, Wrocław tel./faks: (0-71) 73 50 34 e-mail: [email protected]http://www.zibi.com.pl/
Cena: DP-8000 – 1817 zł, pakiet – atrament +25 arkuszy – 65 zł

Urządzenie współpracuje z komputerem przez port równoległy, natomiast z aparatem – przez specjalne złącze. Drukarka korzysta z wyświetlacza LCD wbudowanego w aparat. Panel kontrolny tworzy siedem przycisków pozwalających na łatwe wybranie odpowiednich opcji. Przy wydrukach sterowanych bezpośrednio z aparatu drukarka pracuje z rozdzielczością 149 dpi, udostępniając niemało opcji miksowania zdjęć z predefiniowanymi szablonami. Istnieje możliwość wyboru układu kilku zdjęć na jednym wydruku z dodanym kolorowym podkładem graficznym. Casio DP-8000 pozwala również wydrukować kalendarz ze zdjęciem, kartkę pocztową bądź urodzinową. Zestaw należy uzupełnić pojemnikiem z atramentem i papierem do drukowania. Drukarka stanowi doskonałe uzupełnienie cyfrowego aparatu.