minitest

Szybkość wymiany danych pomiędzy dyskiem twardym a komputerem jest jednym z decydujących czynników wpływających na efektywność pracy. Testowany kontroler SCSI Diamond FirePort 40 spełni oczekiwania wszystkich użytkowników wymagających efektywnego transferu z dołączonych urządzeń.

FirePort 40 został wykonany w technologii Ultra Wide SCSI-3. Układ Symbios Logic 53C875 zapewnia bardzo wydajny transfer – do 40 MB/s. Do karty można podłączyć maksymalnie 15 urządzeń. Kontroler wyposażono w zewnętrzne złącze DB50 oraz gniazda Ultra Wide i Narrow.

FirePort 40 wykorzystuje technologię plug and play. Instalacja sprowadza się do umieszczenia karty w gnieździe PCI i zainstalowania dostarczonych sterowników.

W ustawieniach BIOS-u można określić sposób i prędkość transferu dla każdego urządzenia (synchroniczny lub asynchroniczny, od 5 do 40 MB/s). Istnieje też możliwość wymiany firmowego oprogramowania na jego nowszą wersję dzięki zastosowaniu pamięci Flash ROM.

w skrócie
Diamond FirePort 40
Maks. transfer: 40 MB/s
Złącza SCSI: Wide, Narrow, DB50
Transfer danych: synchroniczny i asynchroniczny
Gwarancja: 5 lat
plus automatyczne przydzielanie przerwania
plus łatwa instalacja
plus dodatkowe oprogramowanie
minus brak instrukcji w języku polskim
Producent: Diamond, USA http://www.diamondmm.com/
Dostarczył: Datrontech Westwood, Warszawa tel.: (0-22) 675 28 30, faks: 675 55 19 e-mail: [email protected]http://www.datrontech.com.pl/
Cena: 574 zł

W zestawie, oprócz dwóch taśm umożliwiających podłączenie wewnętrznych urządzeń SCSI, znajdują się sterowniki do systemów DOS, Windows 95, Windows NT i Novell NetWare oraz wieleprogramów użytkowych. Na dołączonym CD-ROM-ie znajdują się m.in.: GEAR 4.0, GEAR Replicator, WebGraber, UltraEasy Diagnostic, Seagate Backup 1.17, PhotoStudio i wiele, wiele innych. Tak szeroka gama oprogramowania, nie tylko systemowego, pozwala na szybkie przygotowanie kontrolera do pracy i pełne wykorzystanie urządzeń SCSI.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News