minitest

Krótki test urządzenia zapisującego dyski magnetooptyczne o pojemności 2 GB

Jaz 2 GB

to rozwinięcie lini konstrukcyjnej napędów jednogigabajtowych dyskietek firmy iomega. Przeznaczony jest do montażu wewnątrz obudowy i współpracuje z komputerami PC oraz Macintosh. Urządzenie jest gotowe do użytku po podłączeniu do kontrolera SCSI-2 i instalacji oprogramowania z załączonego CD-ROM-u (DOS, Windows 3.1x, 9x, NT, MacOS). W zestawie znajduje się jedna dwugigabajtowa dyskietka, kabel SCSI i terminator.

wyniki testu
ModelJaz 2 GB odn. (*)
Odczyt [MB/s]5,728,55
Zapis [MB/s]1,612,91
Czas dostępu [ms]25,1828,57
Baza danych [s]147,3217
(*) napęd odniesienia – patrz CHIP 9/98, s. 114

Firmowe sterowniki umożliwiają sformatowanie dysku, zabezpieczenie go przed zapisem, ochronę dostępu do danych hasłem czy zablokowanie przed wyjmowaniem. Pakietem iomega Tools można utworzyć kopię zapasową, przegrywać całe dyskietki i przenosić zainstalowane programy.

w skrócie
iomega Jaz 2 GB
Model: wewnętrzny, SCSI-2
Nośniki: 1 i 2GB
Oprogramowanie: iomega Tools (DOS, Windows 3,11, 9x, NT, MacOS)
Gwarancja: 1 rok
plusduża pojemność nośnika
plusbardzo dobre oprogramowanie
minuswysoka cena nośnika
minusbrak instrukcji w języku polskim
Producent: iomega, USA http://www.iomega.com/
Dostarczył: Cadena Syst., Poznań tel.: (0-61) 855 21 51, faks: 853 32 93 e-mail: [email protected], http://www.cadena.com.pl/
Cena: 2757 zł (napęd), 815 zł (nośnik 2 GB), 480 zł (nośnik 1 GB)

Pod względem wydajności napęd Jaz 2 GB może konkurować z dyskami twardymi, przewyższając nawet osiągami starsze modele. Wysoki efektywny transfer, trwałość i duża pojemność oraz wyjątkowa poręczność dyskietki sprawiają, że napędy Jaz 2 GB są wygodnym rozwiązaniem dla użytkowników wymagających dostępu do dużych ilości na bieżąco aktualizowanych danych, głównie jednak tam, gdzie nie można stosować dysku twardego w kieszeni. Absurdalnie wysoka cena napędu i nośników ogranicza bowiem krąg potencjalnych odbiorców do tych, którzy zupełnie nie liczą się z kosztami.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.