PIM po polsku

Krótki test polskiej wersji microsoftowego Outlooka 98 - programu do zarządzania informacjami osobistymi

Microsoft kontynuuje konsekwentną politykę polonizacji większości produktów rodem z Redmond. Doczekaliśmy się zatem spolszczenia nowej edycji należącego do rodziny Microsoft Office 97 organizatora informacji osobistej – programu Outlook 98. Choć jego – cicha raczej – premiera odbyła się z, tradycyjnym już chyba w przypadku Microsoftu, opóźnieniem, niemniej od połowy września możemy instalować ten produkt na naszych komputerach.

Ulepszony Outlook został całkowicie spolszczony całkowicie spolszczony outlook

Opisywany w CHIP-ie (nr 7/98, s. 120) nowy Outlook 98 zlokalizowano bez zarzutu. Dotyczy to nie tylko samego przetłumaczenia interfejsu, ale także gruntownej „regionalizacji”. Za jej przykład niech posłuży fakt, że wśród wielu informacji, które możemy umieszczać na karcie Kontaktu (czyli danych dotyczących konkretnej osoby), znajdziemy również numer PESEL. Naturalnie, także późniejsze ewentualne przeszukiwanie listy kontaktów wykonamy pod kątem tego pola.

Wydawać by się mogło, że przy polonizacji pakietu podobnego do wersji wcześniejszej (Outlook 97), da się choćby częściowo wykorzystać poprzednie opracowanie. Tak jednak nie uczyniono, o czym świadczyć mogą nawet odmienne sformułowania zdań opisujących główne tematy Pomocy (np. Używanie Dziennika zamiast Korzystanie z Dziennika ).

w skrócie
Microsoft Outlook 98 PL
Wymagania: PC 486; 16 MB RAM, Windows 9x/NT 4.0; ok. 20 MB na dysku
pluswysoka jakość polonizacji
plusszybkość działania
pluswygoda użytkowania
Producent: Microsoft, USA, http://www.microsoft.com/
Dostarczył: Microsoft Polska, Warszawa, tel.: (0-22) 661 54 00 faks: 661 54 34 http://www.microsoft.com/poland/
Cena: bezpłatny

Jedyne zauważone niedociągnięcie to nazwy poszczególnych folderów umieszczonych na tzw. pasku Outlooka. Z niewiadomych względów, mimo instalacji polskiej wersji MS Office 97 na dwóch komputerach z polskojęzycznym i anglojęzycznym systemem Windows 98, w obu przypadkach w Outlooku 98 opisy folderów pozostały angielskie. Nie umniejsza to jednak znacząco użyteczności programu – nadal pozostaje on jednym z najlepszych zarządców informacji osobistej.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.