Przewrót pałacowy

Zaprezentowana niedawno wersja beta2 Windows NT 5.0 zawiera prawie wszystkie komponenty, które mają się znaleźć w ostatecznej wersji systemu. Cechy nowego systemu sprawiają, że warto przyjrzeć mu się dokładniej.

Jeszcze na początku tego roku Microsoft zapowiadał drugą wersję beta Windows NT 5.0 na koniec drugiego kwartału tego roku. Ponad dwumiesięczne opóźnienie zapewne wpłynie na datę zarówno emisji kolejnej wersji beta, jak i ostatecznej premiery tego systemu, co jednak ani klientów, ani przeciwników tej firmy nie powinno dziwić. W ciągu ostatnich lat chyba żaden ze strategicznych produktów giganta z Redmond nie ukazał się w pierwotnie planowanym terminie. Z jednej strony spowodowane jest to koniecznością wprowadzania dużej liczby poprawek, wynikłych w trakcie testów beta.

Info
Internet

Windows NT 5.0 Beta Web:http://ntbeta.microsoft.com/
Windows NT 5.0 Home Page:http://www.microsoft.com/WindowsNT5/

mamy to na chip-cd 11/98Na dołączonej płycie CD-ROM w dziale CHIP-offline | Software | Windows NT 5.0 znajdują się dodatkowe materiały do tekstuTest procesorów znajduje się w dziale CHIP-offline|Serwis|Forum na dołączonej do tego numeru CHIP-a płycie CD-ROM

Z drugiej – produkty Microsoftu mają wyjątkową tendencję do obrastania w „wodotryski” – funkcje co prawda przydatne, jednak wykorzystywane przez niewielką część użytkowników, za to często spowalniające funkcjonoanie lub zmniejszające (nie najwyższą przecież) stabilność działania. Stąd też wielu aktualnych i potencjalnych użytkowników Windows NT zadaje sobie pytanie: czym właściwie będzie i dla kogo będzie przeznaczone Windows NT 5.0? Czy czekać na nową wersję systemu, czy też już dziś przesiąść się na NT 4.0 bądź Windows 98?

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News