Ranking TOP 10

Comiesięczna klasyfikacja części i urządzeń komputerowych

Zestawienie Top 10 zawiera listy najbardziej interesujących produktów hardware’owych, które w ciągu ostatnich miesięcy przetestowano w laboratorium CHIP-a. Rankingi przygotowano pod kątem wyłonienia urządzeń oferujących największe możliwości lub charakteryzujących się najkorzystniejszym stosunkiem możliwości do ceny. Przed publikacją kolejnej listy uwzględniane są wszelkie zmiany cen produktów. Podane ceny są cenami brutto.

Wyniki testów we wszystkich kategoriach umieszczane są w dwóch rankingach. O kolejności urządzeń w pierwszym z nich decyduje ogólna ocena możliwości (M). W drugim rankingu (M/C) dodatkowo uwzględniana jest cena (C), dzięki czemu premiowane są produkty dobre i niedrogie. Rezultaty są skalowane w taki sposób, by wynik najsłabszego modelu w danej kategorii wynosił 100 punktów. Jako podstawę oceny brane są pod uwagę wszystkie produkty, które pojawiły się w laboratoryjnych testach. Zwycięzcy w każdej kategorii otrzymują wyróżnienia, odpowiednio, Top 10 POWER i Top 10 ECONO. Niniejsze wydanie TOP 10 zawiera nową kategorię – skanery płaskie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.