Słowa, słowa…

Krótki test słowników technicznych polsko-angielskich

Wydając zestaw Słowniki angielsko-polskie i polsko-angielskie, knurowski Lexland zastosował rozwiązanie sprawdzone już w produkcji np. szamponów. „Wiele w jednym” to tym razem aż 8 słowników oraz baza skrótów angielskich i czasowników nieregularnych na jednej płycie CD-ROM. Obsługę wszystkich słowników zapewnia najnowsza wersja systemu Leksykonia – TL+ 5.0. Umożliwia ona dołączanie innych baz systemu, a nawet tworzenie własnych. Wprowadzono do niego kilka udoskonaleń, np. wspomaganie tłumaczenia dokumentów tekstowych. Polega ono na tym, że do każdego zaimportowanego zdania program wyświetla przekład poszczególnych słów. Poprawiono także ogólną funkcjonalność programu – jest on np. już w pełni hipertekstowy, umożliwia wyszukiwanie nie tylko w pojedynczej bazie, lecz również w ich zestawach, udostępnia funkcję tworzenia anagramów. Aplikację wyposażono ponadto w dobry system pomocy – drukowany podręcznik i plik.HLP.

Słownikowe „8 w 1” – tego nie oferuje żaden szampon od nadmiaru glowa nie boli...

Zestaw zawiera: słownik angielsko-polski i polsko-angielski biznesmena, naukowo-techniczny słownik angielsko-polski i polsko-angielski Wydawnictw Naukowo-Technicznych, tegoż wydawnictwa słownik „zwykły” angielsko-polski i polsko-angielski oraz podręczny słownik informatyczny angielsko-polski i mocno już specjalistyczny słownik angielsko-polski pro-audio, czyli terminologii nagrań dźwiękowych. W sumie, choć część haseł powtarza się, wszystkie słowniki zawierają ok. 280 tys. haseł.

mamy to na chip-cd 10/98w skrócie
slowniki polsko-angielskie i odwrotnieSłowniki angielsko-polskie i polsko-angielskie
Liczba CD: 1
Język: polski
Wymagania: PC 486 DX, 8 MB RAM, napęd CD-ROM, Windows 3.1x/9x, ok. 20 MB na dysku
plusimponująca baza leksykalna
plusmożliwość instalowania dodatkowych słowników
minusdość wysoka cena
Producent: Lexland, Knurów tel./faks: (0-32) 235 17 55 e-mail: [email protected]http://www.lexland.com.pl/
Cena: 280 zł

Zatem, mimo nieco wysokiej ceny wydawnictwa, przez swoją znaczną użyteczność jest ono godne polecenia wszystkim tym, którzy często muszą odpowiadać sobie na pytanie: „A jak to będzie po angielsku?”.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.