W małym miasteczku

Patriotyzm lokalny, rzecz jasna zdrowo pojęty, to coś co może uprzyjemnić życie. Coś, co może sprawić, że nawet w zabitej najgrubszymi dechami dziurze może dziać się wiele dobrego. Mieszkańcom Rybnika i twórcom Multimedialnej Galerii Rybnik z pewnością obce są słowa poety z pokolenia Kaskaderów Literatury, które brzmią: „mam w d… małe miasteczka”.

Jeden z najsławniejszych mieszkańców Rybnika i jazzmenów – Krzysztof Popek jazzman

Jest to już druga edycja wydawnictwa popularyzującego miasto, wydarzenia kulturalne i samych mieszkańców Rybnika. Krążek ma wszystkie podstawowe zalety aplikacji multimedialnej: dobrą grafikę, interesującą treść, ciekawą aranżację i niezłą ścieżkę muzyczną. Można zastanawiać się nad sensownością tego rodzaju publikacji, ale z pewnością warto przedtem zapoznać się z płytą przygotowaną przez firmę OS3 Multimedia.

Na krążku znajdziemy informacje na temat historii miasta, ciepłe fotografie najładniejszych, wartych zobaczenia miejsc, informacje o sponsorach przedsięwzięcia, ale najciekawsze są prezentacje indywidualne lokalnych twórców.

Możemy zapoznać się z twórczością ludzi związanych z miastem, a są wśród nich takie sławy, jak np. wspaniały flecista jazzowy, założyciel Young Power, czyli Krzysztof Popek. Mamy możliwość obejrzenia prac malarzy, rzeźbiarzy, fotografików. Wysłuchamy chóru, kojących dźwięków muzyki klasycznej wykonywanej przez uczniów rybnickiej szkoły muzycznej. Możemy bliżej poznać muzykę i skład znanego zespołu folkowego Carrantouhill.

mamy to na chip-cd 11/98w skrócie
multimedialna galeria rybnikaMultimedialna Galeria Rybnik 1998
Liczba CD: 1
Język: polski
Wymagania: PC Pentium, 32 MB RAM, napęd CD-ROM 16x, karta dźwiękowa zgodna z Sound Blaster, Windows 9x
plusstaranna oprawa graficzna i muzyczna
plusinteresująca aranżacja
Producent: OS3 Multimedia, Rybnik, tel.: (0-36) 42 35 831, faks: 42 37 623, e-mail: [email protected] http://www.os3.com.pl/
Cena: ok. 30 zł

Przede wszystkim jednak płyta jest dowodem na to, jak bardzo mieszkańcy Rybnika są związani z miastem, jak ważne i interesujące jest to miejsce, być może właśnie dzięki temu wydawnictwu nie tylko dla nich.