Wierne odwzorowanie

Krótki test skanera, który osiąga rozdzielczość 19200x19200

Firma Trust powiększyła ofertę skanerów stacjonarnych o nowy model wyposażony w złącze SCSI-2. Do SCSI Scan 19200 dołączono kontroler SCSI na szynie ISA oraz niezbędne kable. Urządzenie może pracować z komputerami PC lub Macintosh.

W skład zestawu wchodzi program PaperCom ułatwiający zarządzanie skanerem i zapewniający szybki dostęp do innych aplikacji. MGI PhotoSuite SE służy do obróbki zdjęć, natomiast Xerox TextBridge Classic to prosty program OCR. Jego wadą jest brak możliwości poprawnego rozpoznawania polskich znaków diakrytycznych.

Model SCSI Scan 19200 charakteryzuje się szybką pracą w wyższych rozdzielczościach (300 i 600 dpi), w niższych uzyskane czasy są porównywalne z wynikami wydajnych skanerów wyposażonych w złącze równoległe. Urządzenie może uzyskać interpolowaną rozdzielczość do 19200×19200 dpi. Zeskanowany obraz wzorca AGFA IT8.7 odznaczał się poprawną ostrością i nasyceniem barw. Podobnie zdjęcie martwej natury zostało dokładnie odwzorowane, a uzyskane kolory były wierne oryginałowi. Takie wyniki osiągnięto, stosując w urządzeniu 36-bitową głębię kolorów. Także pomiar rozróżniania odcieni wykazał dokładną skalę szarości dzięki zastosowaniu 12-bitowego opisu pojedynczego piksela.

w skrócie
Trust SCSI Scan 19200
Maksymalna rozdzielczość: optyczna – 600×1200, interpolowana – 19 200×19 200
Kodowanie: kolorów – 36 bitów, odcieni szarości – 12bitów
Złącze: SCSI
Skanowanie: jednoprzebiegowe
Tryby pracy: kolor, odcienie szarości, czarno-biały, kreskowy, 256 kolorów
Wbudowane filtry: sharpen (light, more, heavy, extraheavy), descreen (Newspaper, Magazine, Catalog), invert
Sterowniki: Windows 3.1x /9x/ NT, Macintosh
Gwarancja: 1 rok
plusbardzo dobra jakość zeskanowanych zdjęć
plusduża liczba wbudowanych filtrów
minusbrak podglądu działania niektórych filtrów
minusbrak możliwości kalibracji
Producent: Trust, Tajwan http://www.trust.com/
Dostarczył: Megabajt, Warszawa, tel.: (0-22) 633 11 99, faks: 639 86 06 e-mail: [email protected]http://www.megabajt.waw.pl/
Cena: 963 zł

Sterownik TWAIN dysponuje dużą liczbą wbudowanych filtrów, które są pomocne przy wstępnej korekcji obrazu. Interfejs sterownika nie sprawia problemu – jest rozbudowany i przyjazny. Podobnie jak w poprzednich modelach, tak i w nowym do skanera dołączono kolorową dokumentację w języku polskim.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.