Cyberspyder 2.1.3 -Szukając odnośników

Wszyscy, którzy mieli lub mają do czynienia z tworzeniem serwisów WWW o pokaźnej strukturze, wiedzą, że bez specjalistycznego oprogramowania uniknięcie różnego rodzaju błędów w sztuce na stronach jest raczej niemożliwe. W szczególności, gdy serwis jest stale aktualizowany, unowocześniany czy rozbudowywany, prawdziwą zmorą webmasterów mogą się okazać tzw. broken links. W plątaninie plików z kodem HTML […]

Wszyscy, którzy mieli lub mają do czynienia z tworzeniem serwisów WWW o pokaźnej strukturze, wiedzą, że bez specjalistycznego oprogramowania uniknięcie różnego rodzaju błędów w sztuce na stronach jest raczej niemożliwe. W szczególności, gdy serwis jest stale aktualizowany, unowocześniany czy rozbudowywany, prawdziwą zmorą webmasterów mogą się okazać tzw. broken links. W plątaninie plików z kodem HTML nawet najuważniejszy administrator WWW często nie jest w stanie wyłapać brakujących obrazków na stronach czy odnośników do nie istniejących miejsc w Sieci.

Po sprawdzeniu serwisu WWW otrzymamy spis problemów, z którymi spotkał się Cyberspyder spis problemów

W takich sytuacjach potrafią pomóc nawet shareware’owe programy – na przykład Cyberspyder 2.1.3. Jest to narzędzie, którego zadaniem jest sprawdzanie integralności dowolnego serwisu WWW. Aplikacja łączy się z serwerem, by tam „przemaszerować” po wszystkich odnośnikach, zapisując przy tym do swojej bazy każdy odsyłacz czy obrazek. Test może być w dowolnym momencie przerwany i kontynuowany później. Gdy jest on już zakończony, ponowne sprawdzenie trwa o wiele krócej, ponieważ Cyberspyder kontroluje tylko te dokumenty, które zmieniły się od momentu wykonania ostatniej kontroli.

Bardzo bogata jest oferta programu, gdy chodzi o raporty wyników i analizy testu. Są one generowane w formie dokumentów HTML, formatowanych stron przeznaczonych bezpośrednio do druku lub w uproszczonej formie wyświetlane na ekranie. Można się z nich dowiedzieć m.in. gdzie znajdują się „puste” odnośniki, jakie strony zmieniły swój adres i są przekierowywane gdzie indziej lub też który dokument nie ma nagłówka czy tytułu. Raporty analityczne przedstawiają strukturę plików, mapę badanego serwisu, listę z wielkością poszczególnych dokumentów i wykaz stron, które zmieniły się od ostatniej kontroli.

w skrócie
mamy to na chip-cd 12/98Cyberspyder 2.1.3
mamy ten program w bbs-ie
Wymagania: PC 486; 8 MB RAM; Windows 9x; ok. 2 MB na dysku
plusduża rozmaitość raportów
plusprostota obsługi
plusopcje Netiquette
plusautomatyczne powiadamianie o nowych wersjach programu
minusniestabilność pracy
minusubogie funkcje sprawdzania poprawności kodu HTML
Producent: Aman Software, Kanada http://www.cyberspyder.com/
Rejestracja: 35 USD

W sumie, dzięki swojej prostocie obsługi, wielu dodatkowym opcjom raportowym i dotyczącym sposobu poruszania się po Sieci (opcje Netiquette ), program wydaje się bardzo funkcjonalny i przydatny. Niestety, w przypadku długiej pracy potrafi się on po prostu zawiesić, nie wypełniając swojej misji do końca.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.