EIZO FlexScan F78 -Głębokie spojrzenie

Dwudziestojednocalowy monitor firmy EIZO - FlexScan F78 przeznaczony jest do profesjonalnych zastosowań CAD/CAM i DTP. Efektywna przekątna kineskopu wynosi 20,1", a wielkość plamki jest równa 0,26 mm. Sygnał może być doprowadzony przez złącza typu D-SUB lub BNC. Monitor komunikuje się z komputerem za pomocą standardu VESA DDC 1,2 AB.

Dwudziestojednocalowy monitor firmy EIZO – FlexScan F78 przeznaczony jest do profesjonalnych zastosowań CAD/CAM i DTP. Efektywna przekątna kineskopu wynosi 20,1″, a wielkość plamki jest równa 0,26 mm. Sygnał może być doprowadzony przez złącza typu D-SUB lub BNC. Monitor komunikuje się z komputerem za pomocą standardu VESA DDC 1,2 AB.

EIZO FlexScan F78 wykorzystuje do sterowania system OSD. Wielofunkcyjny klawisz jest zbyt mały, co utrudnia przeprowadzenie regulacji. Bogate funkcje graficznego interfejsu umożliwiają zmianę m.in. temperatury barw (15 ustawień), rozmagnesowywanie, korekcję geometrii i konwergencji, eliminację mory czy wybór języka. W monitor wbudowano niewielki głośniczek, za pomocą którego użytkownik informowany jest o braku sygnału wideo lub o zatwierdzeniu funkcji OSD.

w skrócie
FlexScan F78
Maks. rozdzielczość: 1600×1200, 85 Hz
Częstotliwość: pozioma 30-110kHz, pionowa 50-160 Hz
Pasmo przenoszenia: 230 MHz
Kineskop: 21 cali
Plamka: 0,26 mm
Typ maski: perforowana
Złącza: D-SUB, BNC
Gwarancja: 3 lata
Cena: 9340 zł
pluswysokie częstotliwości odświeżania we wszystkich rozdzielczościach
pluswysoka jakość wykonania
minusbrak polskojęzycznej instrukcji
minuszbyt mały klawisz sterujący OSD
Producent: EIZO, Japonia http://www.eizo.com/
Dostarczył: ITP, Warszawa tel.: (0-22) 610 77 99 faks: 610 59 32 e-mail: [email protected]http://www.itp.com.pl/

Maksymalna rozdzielczość monitora EIZO FlexScan F78 to 1600×1200 punktów przy częstotliwości odświeżania 85 Hz. Możliwa jest również praca z 1800×1440 punktami na ekranie przy 70 Hz. Wartość ta nie ujęta została w dokumentacji technicznej produktu, ale świadczy o wysokiej jakości wykonania testowanego monitora.

Na obrazach kontrolnych dało się zauważyć niewielkie przebarwienia widoczne na białym tle i lekką nieostrość w dwóch narożnikach ekranu. Jednak w normalnej eksploatacji wady te są praktycznie niezauważalne i nie wpływają na odbiór wyświetlanego obrazu.

Bardzo dobra warstwa antyodblaskowa, prawidłowe nasycenie kolorów, praca w wysokich rozdzielczościach przy ergonomicznych częstościach odświeżania w pełni uzasadniają wybór monitora EIZO FlexScan F78 do zadań profesjonanych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.