Notes po liftingu

Pod koniec września bieżącego roku International Data Corporation - firma zajmująca się badaniami marketingowymi rynku IT - zaprezentowała raport dotyczący sprzedaży systemów wspomagających pracę grupową. Opracowanie, które dotyczyło głównie Europy, bez wątpienia mogło wprawić w dobry nastrój szefów Lotusa i IBM.

Pod koniec września bieżącego roku International Data Corporation – firma zajmująca się badaniami marketingowymi rynku IT – zaprezentowała raport dotyczący sprzedaży systemów wspomagających pracę grupową. Opracowanie, które dotyczyło głównie Europy, bez wątpienia mogło wprawić w dobry nastrój szefów Lotusa i IBM.

Dlaczego? Co najmniej z dwóch powodów. Pierwszym z nich jest przewidywana liczba użytkowników pakietów typu „groupware” – ponad 52 miliony w 2002 roku (wobec około 13 milionów w roku ubiegłym). Drugi powód do zadowolenia to pozycja Lotusa na rynku europejskim: 40 procent użytkowników korzystających z systemów wspomagających pracę grupową pracuje w środowisku Lotus Notes. I rzecz nieobojętna: ten właśnie produkt zdominował niemal dwie trzecie rynku nowych użytkowników w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Szwecji i we Włoszech. Krótko mówiąc, jest się z czego cieszyć.

Info
Wymagania: PC 486; 16 MB RAM; Windows 9x/NT; ok. 150 MB na dysku
Producent: Lotus, USA, http://www.lotus.com/
Dostarczył: Lotus Polska Warszawa, tel.: (0-22) 878 67 60, faks: 878 67 64
Cena: w chwili zamknięcia numeru jeszcze nie ustalona

Lotus Notes 5 – informacje prasowe:http://www.notes.net/
Wersja testowa pakietu:http://www.notes.net/r5/

mamy to na chip-cd 12/98Na CD w dziale CHIP-offline | Zastosowania | Windows 98 w praktyce znajdują się filmy ilustrujące wybrane fragmenty artykułu

Lotus Notes już kilkakrotnie był opisywany na łamach CHIP-a. Ostatnio testowaliśmy wydanie 4.51 PL (CHIP 4/98). Tym razem w redakcji znalazła się piąta wersja Notesa, na razie w postaci beta. Należy to wyraźnie podkreślić – firma Lotus uprzedza, że nie wszystkie obecnie dostępne nowe funkcje muszą znaleźć się w produkcie finalnym. Zmianie również ulegnie liczba platform sprzętowo-programowych, dla których przygotowano Notesa. W tej chwili produkt daje się uruchomić na maszynach klasy PC pracujących pod kontrolą systemów Windows 9x/NT i OS/2, stacjach roboczych Alpha (Windows NT) oraz komputerach z procesorami firmy Hewlett-Packard.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.