Po innym drucie

Telefonia internetowa - jeszcze kilka lat temu hasło to było popularne jedynie wśród małej grupki ludzi z branży komputerowej. Dzisiaj technologia ta nabiera zupełnie innego znaczenia. Firmy proponujące rozmowy telefoniczne za pośrednictwem Internetu rozwijają się w błyskawicznym tempie, a coraz więcej osób korzysta z ich usług nie tylko w pracy, ale także w domu.

Telefonia internetowa – jeszcze kilka lat temu hasło to było popularne jedynie wśród małej grupki ludzi z branży komputerowej. Dzisiaj technologia ta nabiera zupełnie innego znaczenia. Firmy proponujące rozmowy telefoniczne za pośrednictwem Internetu rozwijają się w błyskawicznym tempie, a coraz więcej osób korzysta z ich usług nie tylko w pracy, ale także w domu.

Od dawien dawna ludzkość doskonaliła sposoby porozumiewania się na odległość, czego przykładem mogą być tam-tamy, poczta dymna czy telegraf. Jednak dopiero wynalezienie telefonu przez Grahama Bella w 1876 roku spowodowało nieprawdopodobną rewolucję w sposobie i jakości komunikowania się.

Schemat komunikacji telefonicznej PC-PC schemat komunikacji telefonicznej pc-pc

Dziś nikt już nie jest chyba w stanie wyobrazić sobie życia bez telefonu. W dobie wzrastającego popytu na międzynarodowe rozmowy telefoniczne, na początku lat dziewięćdziesiątych rozpoczęto prace mające na celu znalezienie innych, tańszych od tradycyjnej sieci telekomunikacyjnej sposobów przesyłania sygnału mowy na odległość. Jednym z kierunków prowadzonych prac stała się już istniejąca i błyskawicznie rozwijająca się ogólnoświatowa sieć komputerowa Internet.

Info
Internet

Najnowsze wersje programów:
http://www.vocaltec.com/dnld/download.htm
http://www.microsoft.com/msdownload/
http://www.net2phone.com/
Inne miejsca związane z telefonią internetową:
http://itel.mit.edu/
http://www.phonezone.com/
http://www.pulver.com/
http://www.virtualvoice.com/

mamy to na chip-cd 12/98Wersje testowe kilku programów umożliwiających rozmowy przez Internet znajdują się na CHIP-CD w dziale CHIP-offline|Software|Telefonia internetowa

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.