Podręczniki na CD -Świetny pomysł!

Skrzywienie kręgosłupa to "choroba zawodowa" uczniów. Ale być może już za jakiś czas przyjdzie nam o tym zapomnieć. Firma Cartall to pomysłodawca prawdziwej rewolucji w polskim szkolnictwie. Oto zamiast ciężkich tomisk mamy jedną leciutką, złotą płytkę, a na niej: język polski, historia, biologia, geografia, chemia, fizyka i matematyka.

Skrzywienie kręgosłupa to „choroba zawodowa” uczniów. Ale być może już za jakiś czas przyjdzie nam o tym zapomnieć. Firma Cartall to pomysłodawca prawdziwej rewolucji w polskim szkolnictwie. Oto zamiast ciężkich tomisk mamy jedną leciutką, złotą płytkę, a na niej: język polski, historia, biologia, geografia, chemia, fizyka i matematyka.

Nie cieszmy się jednak zawczasu, że nasze dzieci pobiegną bez zbędnych obciążeń do szkoły. Od pomysłu do jego udanej realizacji droga jest dość daleka. Przykładem tego jest świetna w zamyśle, lecz gorsza w efekcie końcowym płyta wspomnianej firmy pod tytułem Podręczniki na CD .

Tak wyglądają prawie wszystkie strony elektronicznych „Podręczników” elektroniczny podręcznik

Krążek ten cechuje specyficznie pojęta prostota. Na stronie głównej programu znajdują się przyciski odsyłające nas do szczegółowych omówień tematów z zakresu wybranego przez nas szkolnego przedmiotu. Chociaż nazwa płyty brzmi, jak wspomnieliśmy, Podręczniki, po bliższym zapoznaniu się z zawartością krążka możemy dojść do wniosku, iż jest to tytuł troszeczkę przesadzony. Bardziej właściwe byłoby zasugerowanie przyszłym użytkownikom programu, że znajdą w nim raczej konspekty niektórych zagadnień wchodzących w zakres programu szkoły średniej.

Tematy z poszczególnych dziedzin nauki są potraktowane dość skrótowo, brakuje odsyłaczy do literatury uzupełniającej, a wszystko razem sprawia zarys idei, która przyświecała autorom Podręczników, lecz z pewnością nie jest to jej pełna i ostateczna realizacja.

w skrócie
okładkaPodręczniki na CD
Liczba CD: 1
Język: polski
Wymagania: PC 486 66 MHz, 16 MB RAM, napęd CD-ROM, Windows 3.1x/9x/NT
pluspomysł zastąpienia ciężkich podręczników jedną płytką
plusłatwość korzystania z zasobów programu
minusmonotonny projekt
Producent: Cartall, Łódź tel./faks: (0-42) 639 77 32 e-mail: [email protected]http://www.cartall.com.pl/
Cena: 42 zł

Nie znajdziemy na płycie żadnych ilustracji czy zdjęć. Kilka wykresów i schematów, ale trudno mówić w tym przypadku o pełnym wykorzystaniu multimediów. Na płycie umieszczono wprawdzie galerię animacji, jednak ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Główną ich wadą jest to, że są nieczytelne. Bez komentarza lektora problematyczne staje się ustalenie, jaki na przykład obiekt architektoniczny właśnie mamy przyjemność oglądać.

Być może kolejna wersja cyfrowych podręczników zachwyci nas nie tylko pomysłem, ale i zawartością.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.