Taryfikator 98 -Najważniejszy Internet

Już na pierwszy rzut oka widać, że Taryfikator 98 jest programem zupełnie odmiennym od swojego poprzednika - Taryfikatora 97 (opisywanego w CHIP-ie 5/98). Zadaniem aplikacji wciąż jest szacowanie kosztów połączeń modemowych, jednak produkt firmy JZK został wyspecjalizowany. Powinni nań zwrócić uwagę zwłaszcza ci użytkownicy komputerów, którzy bardzo często łączą się z Internetem.

Już na pierwszy rzut oka widać, że Taryfikator 98 jest programem zupełnie odmiennym od swojego poprzednika – Taryfikatora 97 (opisywanego w CHIP-ie 5/98). Zadaniem aplikacji wciąż jest szacowanie kosztów połączeń modemowych, jednak produkt firmy JZK został wyspecjalizowany. Powinni nań zwrócić uwagę zwłaszcza ci użytkownicy komputerów, którzy bardzo często łączą się z Internetem.

Taryfikator 98 potrafi sam nawiązać połączenie z wybranym numerem telefonu taryfikator 98

Taryfikator 98 jest klientem i monitorem TAPI. Oznacza to, że potrafi współpracować z niemal każdym programem korzystającym z modemu – na przykład Netscape Navigatorem i Internet Explorerem. Współpraca polega na automatycznym uaktywnieniu Taryfikatora z chwilą połączenia z Internetem i rozpoczęciu naliczania kosztów. Tej funkcji nie było w poprzednim wydaniu programu – ale to nie jedyna innowacja. Taryfikator może sam nawiązać połączenie z numerem 0-202122 i jednocześnie uruchomić np. klienta poczty elektronicznej. Czynności tych dokona o określonej przez użytkownika porze; a po upływie zdefiniowanego wcześniej czasu (np. po dwóch minutach) linia abonencka zostanie automatycznie zwolniona.

Zmieniono sposób prezentacji danych o opłatach za połączenia. Oprócz zwykłego, znanego już z Taryfikatora 97 raportu billingowego obecnie otrzymujemy wykres słupkowy, prezentujący miesięczne zestawienie kosztów użytkowania linii modemowej.

w skrócie
mamy to na chip-cd 12/98Taryfikator 98
Wymagania: PC 386; 8 MB RAM; Windows 9x; ok. 10 MB na dysku
plusautomatyzacja aktywacji naliczania kosztów połączenia
plusprzejrzysty sposób prezentowania kosztów połączeń (wykres)
plusfunkcje multimedialne
plusuaktualnianie online
Producent: Studio JZK, Gdańsk, tel.: (0-58) 557 96 42, faks: (0-601) 61 06 79, e-mail: [email protected], http://www.jzk.pl/
Cena: 100 zł

Kolejną nowością są funkcje multimedialne – program po uruchomieniu wita użytkownika ludzkim głosem. Także w momencie zakończenia pracy aplikacji można usłyszeć słowa pożegnania.

Warto zwrócić uwagę na funkcje aktualizacji online. Firma JZK (chyba jako jedyna w Polsce) oferuje usługi będące odpowiednikiem symantecowego LiveUpdate – Taryfikator potrafi sam się uaktualnić, ściągając pliki ze strony http://www.jzk.pl/.

Taryfikator 98 to ciekawa nowość – wyspecjalizowanie programu jest „strzałem w dziesiątkę”.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.