Węzły w sieci

Sieci komputerowe to obecnie bardzo rozbudowane, logicznie i fizycznie, struktury. Za

Sieci komputerowe to obecnie bardzo rozbudowane, logicznie i fizycznie, struktury. Za

cnet cn8020

możliwość wysłania poczty z komputera na biurku odpowiada mnóstwo urządzeń i dziesiątki metrów okablowania. Jednym z podstawowych elementów gwarantujących poprawną pracę sieci są koncentratory (huby).

Trzy przetestowane modele, pełniąc tę samą funkcję, różnią się przeznaczeniem. Wszystkie współpracują z najpopularniejszymi sieciami 10 Mbit i są niezarządzalne. Nowe szybsze technologie typu FastEthernet dopiero zdobywają polski rynek. Zarządzanie i przełączanie są natomiast dopiero opłacalne ekonomicznie w rozbudowanych instalacjach z dużym obciążeniem. W większości przypadków sieć 10 Mbit z prostymi urządzeniami ją tworzącymi zaspokaja potrzeby nawet firm średniej wielkości.

Dwa większe huby ( CN 8020X i CN 8016TPC ) wyposażono odpowiednio w 20 i 16 portów RJ-45. Jeden z nich można wykorzystać do kaskodowania – łącząc kilka

cnet cn8810u

koncentratorów, zwielokrotnia się liczbę obsługiwanych końcówek. Dwa dodatkowe gniazda, BNC i AUI, zapewniają kolejne opcje rozbudowy. Szczególnie interesujący jest ten drugi port, ponieważ można do niego bezpośrednio podłączyć np. transceivery, co niedużym kosztem udostępnia połączenie światłowodowe. Mocy dostarcza wewnętrzny zasilacz, doskonale zmniejszający plątaninę kabli, które w „węzłach” sieci są ogromnym problemem. Rozmiary obudów i dołączone elementy pozwalają na montaż w szafach typu RACK 19″.

w skrócie
CN 8810UX
Szybkość pracy: 10 Mbit/s
Liczba złączy: 9 RJ-45, 1 BNC, 1 AUI
Port kaskadowania: tak
Montaż typu RACK: nie
Gwarancja: 5 lat
Cena: 363 zł
plusmałe wymiary
plusport BNC/AUI

CN 8020X
Szybkość pracy: 10 Mbit/s
Liczba złączy: 20 RJ-45, 1 BNC, 1 AUI
Port kaskadowania: tak
Montaż typu RACK: tak
Gwarancja: 5 lat
Cena: 770 zł
plusport BNC/AUI

Mniejszy model (CN 8810 UX) ma 9 gniazd RJ-45 i port BNC/AUI. Urządzenie może doskonale pełnić funkcję koncentratora wolno stojącego. Nie przewidziano ewentualności montażu w szafie typu RACK, ale dołączone uchwyty pozwalają powiesić huba na ścianie.

Na każde gniazdo przypada jedna dioda informująca o poprawności połączenia i aktywności segmentu. W koncentratorach znajdują się dodatkowo wspólne dla wszystkich portów diody sygnalizujące kolizje w sieci, aktywność portów BNC/AUI i podłączenie zasilania.

w skrócie
CN 8016TPC
Szybkość pracy: 10 Mbit/s
Liczba złączy: 16 RJ-45, 1 BNC, 1 AUI
Port kaskadowania: tak
Montaż typu RACK: tak
Gwarancja: 5 lat
Cena: 770 zł
plusport BNC/AUI
Producent: CNet,Tajwan http://www.cnet.com.tw/
Dostarczył: Inwar, Sieradz, tel.: (0-43) 827 67 09, faks: 827 67 08 e-mail: [email protected]http://www.invar.com.pl/

Wszystkie modele pozwalają na wykrywanie błędnych pakietów i są w stanie odłączyć od sieci kartę, która zakłóca pracę pozostałych, zapewniając tym samym bezawaryjną pracę całej instalacji.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.