Płytoteka

Porady jak umieścić w Internecie nnaszą bazę danych, np. z informacjami o płytotece

Jeszcze niedawno udostępnianie baz danych przez Internet było sztuką zarezerwowaną dla nielicznych. Dziś, dzięki darmowym narzędziom, może to zrobić każdy, kto zna podstawy HTML-a oraz Visual Basica.

W CHIP-ie 1/98 przedstawiliśmy ASP – technologię umożliwiającą łatwe tworzenie aktywnych witryn WWW. Pokażemy, jak za jej pomocą udostępnić małą bazę danych, przechowującą informacje o płytach będących w posiadaniu kilku osób, na przykład kolegów z bloku czy akademika. Do tego celu wykorzystamy Personal Web Server firmy Microsoft. Posiadacze Windows 98 mają ten program na płycie instalacyjnej systemu – użytkowników poprzedniej wersji „okienek” odsyłamy do krążka dołączonego do CHIP-a 3/98, gdzie zamieszczono Option Pack. Zarówno wersja znajdująca się na płycie instalacyjnej Windows 98, jak i będąca częścią pakietu Option Pack zawierają już ASP. Oczywiście, aby udostępniać bazę danych, trzeba ją mieć – my posłużymy się danymi przechowywanymi w dokumencie programu Microsoft Access .

Info
Strona poświęcona standardowi języka SQL:http://www.jcc.com/sql_stnd.htmlmamy to na chip-cd 1/99Na CD w dziale CHIP-offline | Internet | Workshop:ASP znajdują się filmy ilustrujące wybrane fragmenty artykułu oraz pliki witryny zrealizowanej wg wskazówek zawartych w artykule
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.