Ranking TOP 10

Comiesięczna klasyfikacja części i urządzeń komputerowych

Zestawienie Top 10 zawiera listy najbardziej interesujących produktów hardware’owych, które w ciągu ostatnich miesięcy przetestowano w laboratorium CHIP-a. Rankingi przygotowano w celu wyłonienia urządzeń oferujących największe możliwości lub charakteryzujących się najkorzystniejszym stosunkiem możliwości do ceny. Przed publikacją kolejnej listy uwzględniane są wszelkie zmiany cen produktów. Podane ceny są cenami brutto.

Wyniki testów we wszystkich kategoriach publikowane są na dwóch listach. O kolejności urządzeń na pierwszej z nich – POWER – decyduje ogólna ocena możliwości (M). W rankingu ECONO (M/c) dodatkowo uwzględnia się ceny (C), dzięki czemu premiowane są produkty dobre i niedrogie. Wszystkie rezultaty przeskalowano w taki sposób, by wynik najsłabszego modelu w danej kategorii wynosił 100 punktów. Jako podstawę oceny brane są pod uwagę wszystkie produkty, które pojawiły się w laboratoryjnych testach. Zwycięzcy w każdej kategorii otrzymują wyróżnienia Top 10 POWER i Top 10 ECONO. W niniejszym wydaniu Top 10 pojawiła się nowa kategoria – płyty główne Slot-1 100 MHz.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.