Z graficznym interfejsem

Krótki test jednoprzebiegowego skanera płaskiego przeznaczonego do zastosowań domowych

Pierwszą rzeczą, na jaką zwróci uwagę użytkownik, rozpoczynając pracę ze skanerem LG Scanworks 60a, będzie sterownik TWAIN. Interfejs wyposażono w system ikon, dzięki czemu wybór opcji jest intuicyjny. W sterownik wbudowano podstawowe filtry umożliwiające natychmiastową poprawę grafiki. Podgląd korekcji uzyskiwany jest w czasie rzeczywistym, a proces skanowania również można obserwować dzięki dynamicznemu podglądowi.

w skrócie
LG Scanworks 60a
Maksymalna rozdzielczość: optyczna – 600×1200, interpolowana – 9600×9600
Kodowanie: kolorów – 30 bitów, odcieni szarości – brak danych
Złącze: równoległe
Skanowanie: jednoprzebiegowe
Tryby pracy: kolor, odcienie szarości, czarno-biały, kreskowy
Wbudowane filtry: sharpen, blur, descreen, invert, edge enhancement
Sterowniki: Windows 3.1x/9x/NT
Gwarancja: 1 rok
Cena: 654 zł
plusdynamiczny podgląd przebiegu skanowania i działania filtrów
plusautokalibracja
minusbardzo skromna dokumentacja
minusdługi czas skanowania
Producent: LG Electronics, Korea Południowa, http://www.lg.co.kr/
Dostarczył: LG Electronics Polska, Warszawa, tel.: (0-22) 606 14 50, faks: 606 14 59, http://www.lge.pl/ e-mail: [email protected]

Scanworks 60a to płaski skaner stacjonarny z pokrywą otwieraną ku tyłowi. Urządzenie komunikuje się z komputerem poprzez złącze równoległe. Przed rozpoczęciem instalacji należy w BIOS-ie ustawić tryb pracy portu równoległego na EPP. Maksymalna rozdzielczość optyczna urządzenia wynosi 600×1200 dpi, dzięki interpolacji można otrzymać do 9600×9600 dpi. Skaner uzyskał bardzo dobre wyniki podczas pomiaru efektywnej rozdzielczości za pomocą klina zbiegających się linii. Świadczy to o dobrej jakości wykorzystanego układu optycznego. W skanerze zastosowano 30-bitowy opis barwy pojedynczego piksela. Jakość otrzymanych zdjęć nie budzi zastrzeżeń, choć nasycenie barw nie jest idealnie zgodne z oryginałem. Niestety, długie czasy skanowania zdjęć pozostawiają wiele do życzenia. W wyposażeniu znalazło się oprogramowanie do obróbki grafiki Photo Magic 4.0 oraz aplikacja do optycznego rozpoznawania tekstu Xerox Text Bridge Classic. Ten ostatni będzie jednak mniej przydatny, gdyż nie rozpoznaje polskich liter. Do skanera nie dołączono polskiej instrukcji, a dokumentacja w języku angielskim jest nadzwyczaj skromna. Prosty interfejs sterownika może zachęcić mniej zaawansowanych użytkowników do skorzystania z opisywanego urządzenia.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.