Z pecetem pod pachą

Choć komputery przenośne nie znajdują jeszcze tak masowego odbiorcy, jak stacjonarne maszyny, są jednak w wielu przypadkach urządzeniami niezbędnymi do sprawnej i szybkiej pracy.

Obszar zastosowań notebooków jest wbrew pozorom wcale niemały. Oprócz odgrywania roli prestiżowej i drogiej ozdoby na dyrektorskich biurkach, spełniają również wiele pożytecznych funkcji. Każdy podróżujący dziennikarz czy pisarz doceni możliwość wprowadzania i edycji tekstów poza domem, niemal bezpośrednio na miejscu ciekawych wydarzeń. Osoby zbierające zewsząd dane nie będą dzisiaj pracować efektywnie bez możliwości wprowadzania informacji na bieżąco do komputera. Również sprzedawcy i akwizytorzy pracujący w terenie chętnie wspomogą się elektroniczną bazą produktów, arkuszem kalkulacyjnym i skorzystają z możliwości wydrukowania np. faktury na podręcznej drukarce. Natomiast wszyscy, którzy są zainteresowani wykonaniem prezentacji, z pewnością zwrócą uwagę na przenośne komputery z funkcjami multimedialnymi.

Info
Internethttp://www.californiaaccess.com/
http://www.comes.com.pl/
http://www.compaq.com.pl/
http://www.ctx.nl/
http://www.eurocom.ca/
http://www.hp.com.pl/

Na rynku dostępnych jest wiele konstrukcji przenośnych. Kolejna generacja laptopów tego typu jest zaopatrzona w nowe energooszczędne procesory Intela serii Pentium IIMMX lub tańsze, ale nie mniej szybkie, chipy AMD. W CHIP Lab przetestowaliśmy 20 wydajnych urządzeń wyposażonych w procesory Intel Mobile Pentium II MMX lub AMDK6 taktowane zegarem co najmniej 266 MHz, zawierajęce minimum 32 MB pamięci operacyjnej, dysk twardy o pojemności 2 GB, 16-bitową kartę dźwiękową oraz napęd CD-ROM lub DVD-ROM.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News