Zerwane łącza za burtę!

Krótki test programu shareware wspomagającego administrowanie serwerem WWW

Program COAST WebMaster 3.0 należy do najbardziej zaawansowanych narzędzi wspomagających pracę administratorów serwisów WWW. Zawiera praktycznie wszystko, co potrzebne jest webmasterowi – poczynając od modułów sprawdzania zagubionych odsyłaczy, przez edytor dokumentów HTML, monitor serwerów WWW, na generatorze obszernych raportów kończąc. COAST WebMaster potrafi zarządzać zawartością serwera WWW z każdego miejsca podłączonego do Internetu; dotyczy to zarówno bezpośredniej edycji poszczególnych plików (przy wykorzystaniu protokołu FTP), jak i zdalnego kontrolowania integralności wszystkich stron serwisu.

Podstawowy widok strukturalny serwisu WWW jest bardzo przejrzysty podstawa to interfejs

Rozpoczynając pracę, najpierw trzeba „zeskanować” badany serwer. Można to zrobić, wskazując plik strony głównej (jeśli serwer znajduje się na komputerze, na którym pracujemy) lub wpisując jego internetowy adres. Po takiej operacji przetworzoną już zawartość strony oglądamy w postaci jednego z dwóch podstawowych widoków: strukturalnego (Page View) oraz listy plików (List View). Dodatkowo dla większej przejrzystości można wyselekcjonować same obrazki, skrypty CGI, odsyłacze do wewnętrznych lub zewnętrznych adresów, aplety języka Java, dokumenty oparte na stylach itp. Możliwe jest również wyświetlenie stron, w których wystąpiły błędy określonego rodzaju, np. dokumentów z błędnymi odsyłaczami. Bardzo ważną cechą programu, ujawniającą się podczas przenoszenia plików z jednego katalogu do drugiego, jest fakt, że wszystkie odnośniki, znajdujące się na przenoszonych stronach, są modyfikowane tak, aby nie utraciły połączenia ze wskazywanymi przez nie obiektami.

w skrócie
mamy to na chip-cd 1/99COAST WebMaster 3.0
mamy ten program w bbs-ie
Wymagania: PC 486; 8 MB RAM; Windows 9x/NT; ok. 8 MB na dysku
plusłatwa obsługa
plusduża szybkość przetwarzania dokumentów
plusprzejrzyste raporty
minusproblemy z pracą w Windows NT
minusbrak analizy poprawności kodu HTML
Producent: COAST Software, Kanada, http://www.coast.com/
Rejestracja: 495 USD

Aplikacja jest wyposażona w moduł o nazwie COAST WebMonitor, kontrolujący, czy dostępne są wybrane serwisy WWW i – w przypadku braku dostępu – wysyłający odpowiednie komunikaty do ich administratorów. Poza tym CWM o określonej porze może zainicjować skanowanie serwera w poszukiwaniu dokonanych na nim zmian.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.