Czas na telewizję

Tuner TV firmy Equinox szybko i sprawnie zamieni peceta w odbiornik telewizyjny lub frame grabber. Urządzenie wyposażono w cztery wejścia: jedno antenowe (automatycznie rozpoznaje standard sygnału NTSC/PAL) oraz trzy wideo: Composite video, S-Video i Philips CCD video. Jakość oglądanego obrazu zarówno na pełnym ekranie, jak i w „oknie” jest zadowalająca – dzięki zastosowaniu chipsetu amerykańskiej firmy Brooktree (Bt 848 AKPF).

Urządzenie może zapamiętać 121 programów „antenowych” oraz 125 sieci kablowej. Opcja automatycznego wyszukiwania kanałów ułatwia poprawne ich ustawienie. Jednoczesny podgląd szesnastu stacji nadawczych ułatwi szybkie zorientowanie się w dostępnych audycjach telewizyjnych. Programy można wybierać z klawiatury, z panelu PixelViev Station lub z pilota. Skróty klawiszowe pozwalają na szybki dostęp do wszystkich funkcji regulacji i wyboru. Można także programowo ustawiać parametry obrazu: dostrojenie sygnału, kontrastu, jasności czy barwy.

Tuner przygotowano do dekodowania sygnału teletekstu w standardzie WST (World Standard Teletext). Uzyskane w ten sposób informacje można zapisywać na dyskach.

Jedną z wielu funkcji jest „zrzucanie” obrazu lub poszczególnych klatek do pamięci lub na dysk. Podstawowe opcje frame grabbera uzupełnia programowa regulacja częstotliwości próbkowania sygnału audio (8000-44 100 Hz) i stopień kompresji klatek. W systemie PAL przechwytywanie obrazu może odbywać się w rozdzielczościach: 192×144, 384×288 oraz 768×576. Za pomocą oprogramowania można ustalić liczbę zapamiętywanych klatek: od 1 do 100 na sekundę. W praktyce maksimum stanowi wartość 30 kl./s, rozsądne staje się więc korzystanie z ustawień od 15 do 30 kl./s.

w skrócie
PV-BT848
Układ wideo: Brooktree Bt848A
Wejścia: TV, S-Video, Composite video, Philips CCD video
Wyjścia: audio line-in
Gwarancja: 1 rok
Cena: 390 zł
plus obsługa teletekstu
plus współpraca z wieloma urządzeniami wideo
plus funkcja podglądu 16 kanałów jednocześnie
plus sterowanie pilotem
plus przystępna cena
Producent: Equinox, Tajwan
Dostarczył: Etech,Warszawa tel.: (0-22) 667 01 83 faks: 667 01 69 e-mail: [email protected], http://www.etech.com.pl/

Zaletą urządzenia jest oprogramowanie ułatwiające korzystanie z Internetu. Można uczestniczyć zarówno w wideokonferencjach, jak i przesyłać pocztą elektroniczną zapamiętane obrazy. Oprogramowanie CyberLink VideoLive Mail w przesyłanej wiadomości tworzy załączniki, które dają się odtwarzać po przeniesieniu na dysk twardy.

Producent przestrzega przed jednoczesnym korzystaniem z dwóch wejść wideo, co może doprowadzić do zakłóceń w pracy urządzenia.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News