Dawno, dawno temu…

Gwiezdne wojny” Georga Lucasa to wciąż najsłynniejsza i najbardziej dochodowa trylogia w historii kina. Filmy opowiadające o walce Rebelii z Imperium zarobiły łącznie ponad miliard dolarów. Od czasu premiery na rynku pojawiło się mnóstwo gadżetów rodem z „Gwiezdnych wojen” – koszulki, figurki, książki, komiksy itd. Przygody podniebnych wędrowców rozrosły się do niebotycznych rozmiarów, fascynując miliony ludzi na całym świecie.

Behind The Magic to skarbnica wiedzy dla wszystkich czcicieli Mocy poza magią?

Nic więc dziwnego, że firma Lucas Arts postanowiła wydać kompendium wiedzy o „Gwiezdnych wojnach”. Star Wars: Behind The Magic zawiera bardzo obszerny materiał, który pogrupowano w kilku działach. W Characters poznamy bohaterów sagi, w Technology wszystkie pojazdy, bronie i przyrządy, natomiast w Locations opis poszczególnych planet. Bardzo interesującą sekcją jest Scene By Scene. Zaprezentowano w niej zdjcia z gwiezdnej rylogii ze stosownym opisem. Nie pominięto oczywiście leksykonu, w którym odnajdziemy zwięzłe definicje pojęć odnoszących się do „Gwiezdnych wojen”.

Niezależnie od działu, każdy termin ma dokładnie taki sam sposób prezentacji. Najpierw pojawia się krótkie wprowadzenie. Jeśli jest dla nas zbyt ogólnikowe, wystarczy wybrać przycisk Explore i obejrzeć galerię zdjęć, szczegółowe dane, fotografie z produkcji, a także sekwencje audio i wideo pochodzące z filmu. Można również wziąć udział w konkursie wiedzy o świecie Gwiezdnych wojen. Pytania zadają losowo wybrani bohaterowie sagi. Szczególną uwagę warto zwrócić na dołączony do płyt pokaz mody w wykonaniu księżniczki Lei oraz test broni, który własnoręcznie przeprowadzamy na niczego się nie spodziewającym szturmowcu Imperium.

w skrócie
star wars - okładkaStar Wars: Behind The Magic
Liczba CD: 2
Język: angielski
Wymagania: PC Pentium, 16 MB RAM, napęd CD-ROM 4x, Windows 9x, ok. 3 MB na dysku
plus obszerność materiału
plus wyjątkowa intuicyjność obsługi
plus rzetelna polska dokumentacja
minus brak polonizacji
Producent: Lucas Arts, USA
Dystrybucja: Licomp Empik Multimedia, Warszawa, tel.: (0-22) 642 81 65,e-mail: [email protected], http://www.lem.com.pl/
Cena: 129 zł

Star Wars: Behind The Magic to znakomicie zrealizowana encyklopedia nie tylko dla wielbicieli tematu. Powinni po nią sięgnąć również ci, którzy do tej pory niewiele słyszeli o „Gwiezdnych wojnach”. Dzięki niej poznają nowy, fascynujący świat. A że istniejący jedynie w wyobraźni…

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News