Magia królewskiego przewodnika

Tak jak oczarowuje nas poprzednia stolica państwa polskiego, tak wprowadza w magiczną podróż po kró-lewskim Wawelu multimedialny przewodnik poznańskiej Impresji. Od samego początku wirtualnej wycieczce po tym najznamienitszym fragmencie Krakowa towarzyszą utwory dawnej muzyki, przydając dostojności zwiedzaniu.

Nawigowanie po Wzgórzu Wawelskim i jego zasobach jest czysto intuicyjne nawigowanie na wzgórzu

A niewątpliwie jest co oglądać i podziwiać… Ot, choćby, Ekspozycje Zamku Królewskiego, które stanowi zbiór kilkudziesięciu fotografii komnat królewskich (również tych nieudostępnionych dla turystów), zbrojowni czy Skarbca Królewskiego. Warto z pewnością wyruszyć na dłuższą ekskursję po wnętrzu katedry na Wawelu. Tam przy dźwiękach podniosłej muzyki można zwiedzić krypty, w których spoczywają prochy władców Polski, poczytać o dziejach katedry czy posłużyć się interakcyjnym planem budynku.

Użytkownicy rozmiłowani w historii zatrzymają się najprawdopodobniej nieco dłużej nad

Kalendarium — opcją zawierającą chronologiczny zapis dziejów Wawelu. Ci zaś, którym bliższa sztuka niźli historia, nacieszą do woli oko przebogatymi zbiorami Zamku Królewskiego i Katedry Wawelskiej, klikając opcję Katalog .

Doskonałym dopełnieniem przewodnika wydaje się Słownik i Biogramy tłumaczący trudniejsze pojęcia wykorzystane w programie i zawierający noty biograficzne na temat ludzi, których życie było w jakiś sposób związane z krakowsko-królewskim Wawelem.

w skrócie
wawel - okładkaWawel
Liczba CD: 1
Język: polski
Wymagania: PC 486, 16 MB RAM, napęd CD-ROM 4x, karta graficzna 800×600 32 tys. kolorów, Windows 3.1x/9x, ok. 25 MB na dysku
plussolidne, obszerne i wysmakowane opracowanie tematu
minuszbyt wysoka cena
Producent: Impresja, Przeźmierowo, tel.: (0-61) 814 27 01, faks: 814 22 94, e-mail: [email protected], http://www.impresja.com.pl/
Cena: 122 zł

Wawel Impresji to wielka płyta. I to nie tylko ze względu na zdjęcia (ponad 1000!), animacje i rekonstrukcje budowli. Z CD-ROM-u emanuje smak, dopracowanie i estetyka.