Color QuickCam VC

Krótki test kamery wideo przeznaczonej do wideokonferencji i pogaduszek internetowych

Color QuickCam VC

jest prostą kamerą cyfrową, przeznaczoną do prowadzenia komputerowych wideokonferencji. Sprzedawana w wersji dla złącza równoległego oraz USB nie wymaga użycia dodatkowej karty przechwytującej obraz. Model USB pobiera zasilanie z gniazda USB, natomiast wersja LPT – z portu klawiatury AT lub PS/2. Matryca CCD kamery ma rozdzielczość 352×288.

Dzięki oprogramowaniu „oko” może pracować w interpolowanych trybach: od 176×144 do 352×288 podczas przechwytywania sekwencji wideo lub od 160×120 do 640×480 przy „łapaniu” pojedynczych klatek. Jakość otrzymanego obrazu jest przeciętna, ale wystarcza do uczestniczenia w konferencjach prowadzonych w sieci.

Sterowniki kamery – poza zmianą rozdzielczości – umożliwiają ustawienie innych parametrów: jasności, kontrastu, nasycenia kolorami lub czasu ekspozycji. Jedynie ostrość dostraja się pokrętłem umieszczonym na kamerze.

w skrócie
Color QuickCam VC
Złącze: USB lub LPT
Rozdzielczość matrycy CCD: 352×288, 16/24 bpp
Obiektyw: 3,6 mm, f2,0
Kąt widzenia: 46o
Oprogramowanie: Connectix VideoPhone 3.0, MS NetMeeting 2.0, VivoActive VideoNow
Gwarancja: 1 rok
Cena: 400 zł (oba modele)
pluswygodne podłączenie (wersja USB)
plusnie wymaga karty przechwytującej
plusdobre oprogramowanie
minusprzeciętna jakość obrazu
minusbrak przejściówki dla drukarki (wersja LPT)
Producent: Connectix, USA http://www.connectix.com/
Dostarczył: Tornado, Warszawa tel.: (0-22) 651 24 01, faks: 41 00 56 e-mail: [email protected], http://www.tornado.com.pl/

Obydwa modele dostarczono z aplikacjami Connectix VideoPhone oraz Microsoft NetMeeting, pozwalającymi uczestniczyć w prowadzonych wideokonferencjach w sieci Internet lub innej, bazującej na protokole TCP/IP. Połączenie z drugim komputerem, niekoniecznie wyposażonym w kamerę, następuje po podaniu jego adresu IP. Oczywiście, na tym komputerze także musi być uruchomiona odpowiednia aplikacja. W zależności od szybkości transmisji kamera przekazuje od jednej do kilku klatek na sekundę. Wydajność taka nie jest może zadowalająca, ale wystarcza do obserwowania reakcji rozmówcy „po drugiej stronie kabla”.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.