Color QuickCam VC

Color QuickCam VC

jest prostą kamerą cyfrową, przeznaczoną do prowadzenia komputerowych wideokonferencji. Sprzedawana w wersji dla złącza równoległego oraz USB nie wymaga użycia dodatkowej karty przechwytującej obraz. Model USB pobiera zasilanie z gniazda USB, natomiast wersja LPT – z portu klawiatury AT lub PS/2. Matryca CCD kamery ma rozdzielczość 352×288.

Dzięki oprogramowaniu „oko” może pracować w interpolowanych trybach: od 176×144 do 352×288 podczas przechwytywania sekwencji wideo lub od 160×120 do 640×480 przy „łapaniu” pojedynczych klatek. Jakość otrzymanego obrazu jest przeciętna, ale wystarcza do uczestniczenia w konferencjach prowadzonych w sieci.

Sterowniki kamery – poza zmianą rozdzielczości – umożliwiają ustawienie innych parametrów: jasności, kontrastu, nasycenia kolorami lub czasu ekspozycji. Jedynie ostrość dostraja się pokrętłem umieszczonym na kamerze.

w skrócie
Color QuickCam VC
Złącze: USB lub LPT
Rozdzielczość matrycy CCD: 352×288, 16/24 bpp
Obiektyw: 3,6 mm, f2,0
Kąt widzenia: 46o
Oprogramowanie: Connectix VideoPhone 3.0, MS NetMeeting 2.0, VivoActive VideoNow
Gwarancja: 1 rok
Cena: 400 zł (oba modele)
plus wygodne podłączenie (wersja USB)
plus nie wymaga karty przechwytującej
plus dobre oprogramowanie
minus przeciętna jakość obrazu
minus brak przejściówki dla drukarki (wersja LPT)
Producent: Connectix, USA http://www.connectix.com/
Dostarczył: Tornado, Warszawa tel.: (0-22) 651 24 01, faks: 41 00 56 e-mail: [email protected], http://www.tornado.com.pl/

Obydwa modele dostarczono z aplikacjami Connectix VideoPhone oraz Microsoft NetMeeting, pozwalającymi uczestniczyć w prowadzonych wideokonferencjach w sieci Internet lub innej, bazującej na protokole TCP/IP. Połączenie z drugim komputerem, niekoniecznie wyposażonym w kamerę, następuje po podaniu jego adresu IP. Oczywiście, na tym komputerze także musi być uruchomiona odpowiednia aplikacja. W zależności od szybkości transmisji kamera przekazuje od jednej do kilku klatek na sekundę. Wydajność taka nie jest może zadowalająca, ale wystarcza do obserwowania reakcji rozmówcy „po drugiej stronie kabla”.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News