Gdy brakuje miejsca

W Laboratorium CHIP-a przetestowano ponad trzydzieści monitorów o przekątnej 15 cali

Jerzy Michalczyk
Jacek Brol

Choć wyświetlacze ciekłokrystaliczne (płaskoekranowe) tanieją, a tradycyjne monitory kineskopowe stają się coraz bardziej płaskie, nie wszyscy są zainteresowani technicznymi nowinkami i poszukują w miarę taniego monitora do swojego komputera.

Duża konkurencja na rynku sprawiła, że poszczególni producenci rozpoczęli już prawdziwy wyścig, czego efektem jest obserwowany od pół roku spadek cen wszystkich rodzajów monitorów. Dotyczy to również wyświetlaczy 15-calowych, z którymi innowacje technologiczne wiążą się co prawda w najmniejszym stopniu, jednak urządzenia te znacznie staniały – można je kupić już za 600-800 złotych – co otwiera rynek dla mniej zamożnych użytkowników.

Info
Strony producentów monitorów:
http://www.ctxcomputer.com/
http://www.actionhq.com.pl/
http://www.likom.com.my/
http://www.compaq.com.pl/
http://www.maxdata.de/
http://www.hp.com/
http://www.acerperipherals.com/
http://www.adi.com.tw/
http://www.aocltd.com/mamy to na chip-cd 3/99Na dołączonym CD-ROM-ie w opcji CHIPLab|Monitory zamieszczono sterowniki i oprogramowanie używane do testowania monitorów

Ci, którzy jeszcze w ubiegłym roku mogli pozwolić sobie tylko na monitor 14-calowy, mają obecnie szansę na kupno także urządzeń 15-calowych o podobnej cenie, a lepszych parametrach (cyfrowe, a nie analogowe sterowanie, pamiętanie ustawień osobno dla kilku różnych trybów wyświetlania, większy obszar powierzchni roboczej, mniejsza krzywizna). Z kolei osoby nieco bardziej zamożne mogą zdecydować się na jeden z tanich modeli 17-calowych (patrz CHIP 10/98). Aby ułatwić wybór i pomóc w podjęciu decyzji o zakupie, w CHIP Lab przetestowaliśmy 31 monitorów 15-calowych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.